Wymiana okien w mieszkaniu spółdzielczym

Pytanie:

Czy potrzebuję zgody spółdzielni aby wymienić okna w lokalu spółdzielczym? Okna są typowe dla budownictwa, w niczym nie różnią się wyglądem od tych które mamy obecnie, a w spółdzielni leży od 2 lat cały plik dokumentów z prośbą o zgodę na wymianę i dofinansowanie części kosztów. Spółdzielnia nie wyraziła na to zgody, twierdząc, że okna „naprawi”. Obecnie chcemy je wymienić sami na własny koszt. Czy muszę ich pytać o zgodę?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Rozumiemy, że przez pojęcie lokal spółdzielczy ma Pan/i na myśli lokal, do którego przysługuje Panu/i spółdzielcze własnościowe albo lokatorskie prawo do lokalu. Właścicielem obu wymienionych lokali jest spółdzielnia, a co za tym idzie wszelkie trwałe zmiany w takim lokalu (np. wymiana okien) wymaga zgody spółdzielni. Radzimy w piśmie do spółdzielni wskazać, że chce Pan/i wymienić okna na własny koszt oraz, że stare okna pozostawia Pan/i do dyspozycji spółdzielni.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Lokator

21.7.2017 16:6:33

Re: Wymiana okien w mieszkaniu spółdzielczym

Czy spółdzielnia może odmówić pokrycia części kosztów wymiany okien dokonanej na własną rękę, gdy nie były wymieniane od ponad 30 lat? czy ma obowiązek część kosztów pokryć? Z czego wynikają przepisy, które mówią o pokryciu tych kosztów, na co można się powołać?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.2.2006

  EDI - Elektroniczna Wymiana Danych (Electronic Data Interchange) - co to jest i czy jest Ci to potrzebne?

  Elektroniczna wymiana danych EDI jest to przesyłanie komunikatów elektronicznych (będących odpowiednikami dokumentów handlowych lub administracyjnych w postaci papierowej), tworzonych (...)

 • 4.1.2018

  Zmiany w projektowaniu budynków

  Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać (...)

 • 23.2.2018

  Wymiana walut bez kas?

  Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami w zakresie stosowania kas fiskalnych w kantorach. Projektowane zmiany przewidują zwolnienie podmiotów prowadzących działalność w (...)

 • 11.1.2005

  Wymiana prawa jazdy

  W okresie powojennym w Polsce prawa jazdy wydawane były na podstawie różnych aktów prawnych. Wprowadzały one różnorodne wzory druków prawa jazdy a także różnorodne (...)

 • 3.11.2014

  Pozwolenie na budowę czy zgłoszenie - wykaz prac remontowych

  W ostatnim czasie nasiliły się kontrole przeprowadzane przez Powiatowe Inspektoraty Nadzoru Budowlanego w całym kraju, a w szczególności w Warszawie. Jest to dobra okazja, ażeby przypomnieć, (...)