Zaciąganie zobowiązań przez wspólnotę

Pytanie:

"Czy Wspólnota mieszkaniowa może wydzierżawić grunt przylegający do działki sąsiedniej z przeznaczeniem go na parking dla wszystkich mieszkańców wspólnoty?"

Odpowiedź prawnika: Zaciąganie zobowiązań przez wspólnotę

Zgodnie z art. 6 ustawy o własności lokali wspólnota mieszkaniowa może nabywać prawa i zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozywana. Oznacza to, że ma ona zdolność do zaciągnięcia zobowiązania np. w postaci dzierżawy określonego terenu. Wspólnota mieszkaniowa może więc wydzierżawić ten teren z przeznaczeniem dla mieszkańców wspólnoty.

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika