Zasady wypłaty nagrody jubileuszowej

Pytanie:

"Jeżeli wewnętrzny regulamin firmy zapewnia wypłatę części nagrody jubileuszowej w przypadku zwolnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy pracownika z uprawnieniami do emerytury, to czy odpowiednio wypłaty takiej może domagać się pracownik z uprawnieniami do świadczenia przedemerytalnego?"

Odpowiedź prawnika: Zasady wypłaty nagrody jubileuszowej

Jeżeli w regulaminie zakładu pracy zostało postanowione, iż w przypadku zwolnienia pracownika z przyczyn dotyczących zakładu pracy zostanie mu wypłacona część nagrody jubileuszowej, to z całą pewnością nie dotyczy to pracowników, którzy spełniają warunki do uzyskania świadczenia przedemerytalnego.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • anniolek2 2012-12-01 05:58:16

    czy nadgodziny wchodzą do nagrody jubileuszowej?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika