Zażalenie na postanowienie w sprawie alimentów

Pytanie:

"Sąd wydał na rozprawie postanowienie o zabezpieczeniu przyszłych świadczeń alimentacyjnych, z którym to postanowieniem nie zgadzam się i najpóźniej 27.11. wniosę zażalenie na postanowienie Sądu. Jakie załączniki muszę "podpiąć" do zażalenia na postanowienie Sądu i czy zażalenie muszę uzasadnić?"

Odpowiedź prawnika: Zażalenie na postanowienie w sprawie alimentów

Podstawowym załącznikiem do zażalenia na postanowienie zabezpieczające jest odpis tego zażalenia – odpis ten doręczany jest stronie przeciwnej. Takiego odpisu nie załącza się w zasadzie tylko do zażalenia na odmowę zwolnienia od kosztów sądowych lub cofnięcie takiego zwolnienia oraz odmowę ustanowienia adwokata lub radcy prawnego lub ich odwołanie, a także zażalenia na postanowienie o skazaniu świadka, biegłego, strony, jej pełnomocnika oraz osoby trzeciej na grzywnę, zarządzeniu przymusowego sprowadzenia i aresztowania świadka oraz odmowie zwolnienia świadka i biegłego od grzywny i świadka od przymusowego sprowadzenia.

Jako załącznik do zażalenia należy też dodać wszelkie dokumenty mające na celu poparcie zażalenia.

Zażalenie powinno czynić zadość wymaganiom przepisanym dla pisma procesowego oraz zawierać wskazanie zaskarżonego postanowienia i wniosek o jego zmianę lub uchylenie, jak również zwięzłe uzasadnienie zażalenia ze wskazaniem w miarę potrzeby nowych faktów i dowodów.

Jeżeli opłata od zażalenia nie będzie wnoszona znakami opłaty sądowej, do zażalenia należy także załączyć kopię przelewu na rachunek bankowy sądu w/w opłaty sądowej od pisma.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika