Zezwolenie na pośrednictwo pracy

Pytanie:

Czy wymagane jest zezwolenie na prowadzenie pośrednictwa pracy?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Ustawa o zatrudnianiu i przeciwdziałaniu bezrobociu nazywa to upoważnieniem. Jest ono wydawane przez Prezesa Krajowego Urzędu Pracy. Nie jest jednak pośrednictwem pracy świadczenie na zlecenia pracodawców odpłatnych usług w zakresie doradztwa personalnego takich jak: dokonanie analizy i określanie niezbędnych i pożądanych kwalifikacji, predyspozycji i innych cech, jakie powinien posiadać kandydat poszukiwany do zatrudnienia na określonym stanowisku pracy, wskazanie metod i źródeł pozyskania kandydatów na określone stanowiska pracy, poszukiwanie, dobór i rekomendowanie kandydatów na określone stanowiska pracy, opracowanie projektów ogłoszeń, informacji i innych materiałów dotyczących poszukiwania kandydatów na określone stanowiska pracy oraz wykonanie czynności związanych z ich publikacją lub rozpowszechnianiem, przygotowanie materiałów i przeprowadzenie lub udział w komisjach konkursowych dotyczących wyboru kandydatów do pracy, doradztwo prawne w zakresie poszukiwania i zatrudniania pracowników.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.4.2017

  Koniec wolności w pośrednictwie przy przewozie osób?

  Wprowadzenie definicji pośrednictwa przy przewozie osób oraz ustanowienie licencji na pośrednictwo przy przewozie osób zakłada propozycja nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Co (...)

 • 29.8.2017

  Becikowe - Jak uzyskać 1000 zł becikowego?

  Jeśli urodziło ci się dziecko, możesz dostać pomoc finansową od państwa - tzw. becikowe. Przysługuje jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się żywego dziecka - w wysokości 1000 (...)

 • 14.3.2017

  Nowe zasady zatrudniania cudzoziemców?

  Do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.  W proponowanej nowelizacji ustawy określono nowe zasady przyjmowania cudzoziemców (...)

 • 9.5.2018

  Kto będzie miał łatwiej o zezwolenie na pracę?

  Łatwiejszy dostęp do polskiego rynku pracy dla cudzoziemców dzięki rozszerzeniu listy zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy – takie rozwiązanie przewiduje przygotowany w (...)

 • 2.4.2008

  Udzielenie zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej

  Zezwolenie to decyzja administracyjna dopuszczająca przedsiębiorcę do wykonywania działalności gospodarczej w sytuacji, gdy przepis prawa tego wymaga. Decyzję taką wydaje właściwy organ administracyjny. (...)