Zezwolenie na pośrednictwo pracy

Pytanie:

"Czy wymagane jest zezwolenie na prowadzenie pośrednictwa pracy?"

Odpowiedź prawnika: Zezwolenie na pośrednictwo pracy

Ustawa o zatrudnianiu i przeciwdziałaniu bezrobociu nazywa to upoważnieniem. Jest ono wydawane przez Prezesa Krajowego Urzędu Pracy. Nie jest jednak pośrednictwem pracy świadczenie na zlecenia pracodawców odpłatnych usług w zakresie doradztwa personalnego takich jak: dokonanie analizy i określanie niezbędnych i pożądanych kwalifikacji, predyspozycji i innych cech, jakie powinien posiadać kandydat poszukiwany do zatrudnienia na określonym stanowisku pracy, wskazanie metod i źródeł pozyskania kandydatów na określone stanowiska pracy, poszukiwanie, dobór i rekomendowanie kandydatów na określone stanowiska pracy, opracowanie projektów ogłoszeń, informacji i innych materiałów dotyczących poszukiwania kandydatów na określone stanowiska pracy oraz wykonanie czynności związanych z ich publikacją lub rozpowszechnianiem, przygotowanie materiałów i przeprowadzenie lub udział w komisjach konkursowych dotyczących wyboru kandydatów do pracy, doradztwo prawne w zakresie poszukiwania i zatrudniania pracowników.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika