Zmiana koloru samochodu a rejestracja

Pytanie:

"Czy przepisy mówią coś o malowaniu samochodu? Czy mogę go pomalować dowolnie? Chodzi mi o różne wzory. Czy ktoś to musi zatwierdzić?"

Odpowiedź prawnika: Zmiana koloru samochodu a rejestracja

We wzorach dowodów rejestracyjnych wydawanych po 1999 r. nie ma rubryki "kolor samochodu". Dlatego też, jeśli ma Pan/i taki dowód rejestracyjny, zmiana koloru samochodu, a nawet namalowanie na nim określonych wzorów nie powoduje konieczności zgłoszenia tego faktu. Jeżeli jednak w Pana/i dowodzie rejestracyjnym widnieje rubryka "kolor", zmianę należy zgłosić.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • MaD 2021-09-04 19:43:27

    Nie zgadzam sie z przedstawiona opinia. W blankiecie dowodu rejestracyjnego faktycznie nie ma od jakiegos czasu rubryki kolor pojazdu, ale w dokumentach rejestracyjnych wypelnianych w celu otrzymania pierwszego blankietu dowodu rejestracyjnego taka rubryka jest i jej wypelnienie jest wymagane zgodnie z danymi producenta przy pojazdach nowych lub zgodnie ze stanem faktycznym np w momencie rejestracji pojazdu importowanego.

  • Mateusz 2014-01-31 11:54:21

    mam takie pytanie a jak wygląda sprawa zmiany koloru ż szary metalik na matowy szary (zmiana koloru po przez oklejenie samochodu folią )


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika