Zmiana siedziby a likwidacja

Pytanie:

"Jeżeli firma zarejestrowana w mieście X chce się przenieść do miasta Y, to czy wymaga to formalnego zamknięcia działalności w mieście X (zgłoszenie do urzędów, zwolnienie pracowników, etc.) i otwarcia jej ponownie w mieście Y?"

Odpowiedź prawnika: Zmiana siedziby a likwidacja

Zmiana siedziby firmy nie powoduje konieczności przeprowadzenia jej likwidacji. Jeżeli firma wpisana jest do rejestru, każda zmiana siedziby firmy (spółki, indywidualnej działalności gospodarczej) powinna być ujawniona we właściwym rejestrze. Ponadto zmiana siedziby wiąże się z koniecznością zgłoszenia takiego zamiaru do urzędu skarbowego oraz ZUS-u. Jeżeli firma zatrudnia pracowników, zmiana miejsca pracy tych pracowników może wiązać się z koniecznością wręczenia wypowiedzenia zmieniającego, które zmienia dotychczasowe warunki zatrudnienia - miejsce pracy.

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika