Zmiana siedziby w toku sprawy a właściwość sądu

Pytanie:

"Czy zmiana siedziby spółki akcyjnej powoduje zmianę właściwości sądów, w których toczą się postępowania upominawcze i inne, dotyczące spółki?"

Odpowiedź prawnika: Zmiana siedziby w toku sprawy a właściwość sądu

Zgodnie z art. 15 kodeksu postępowania cywilnego, sąd właściwy w czasie wniesienia powództwa pozostaje właściwy aż do zakończenia postępowania, chociażby zmieniły się podstawy ustalenia właściwości sądu. Przy zmianie adres siedziby spółki należy jednak pamiętać o obowiązku wynikającego z art. 136 k.p.c., który nakazuje stronom i ich pełnomocnikom zawiadomić sąd o każdej zmianie miejsca siedziby.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika