Zmiana składu spółki jawnej a zezwolenie

Pytanie:

Spółka cywilna uzyskała zezwolenie na handel hurtowy alkoholem (poniżej 18%). W wyniku przekształcenia (obligatoryjnego) w spółkę jawną (w lutym 2002) zezwolenie zostało zmienione na spółkę jawną. Czy w przypadku dalszego rozszerzenia składu osobowego spółki jawnej wymagane będzie nowe zezwolenie i co za tym idzie ponowna opłata czy wystarczy tylko modyfikacja już wydanego zezwolenia i czy w wypadku modyfikacji należy ponieść dodatkowe opłaty?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W przypadku dalszego rozszerzania składu osobowego spółki jawnej, do którego nawiasem mówiąc niezbędna będzie zmiana umowy spółki, nie będzie konieczne uzyskanie nowego zezwolenia ani jego modyfikacja. Zmiana umowy spółki będzie związana wyłącznie z rozszerzeniem składu osobowego, a zezwolenie przyznane spółce na początku jej istnienia pozostanie ważne (nie będzie więc konieczne wydanie nowego zezwolenia ani jego modyfikacja).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.10.2012

  Wysokość i konieczność uiszczania opłat od zezwoleń i od zmiany zezwoleń na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej

  W obecnym stanie prawnym za udzielane zezwolenia (na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej, składu celnego i konsygnacyjnego produktów leczniczych, apteki ogólnodostępnej, punktu aptecznego) (...)

 • 27.2.2009

  Zmiany w ksh - spółki osobowe

  Jeśli jesteś wspólnikiem spółki cywilnej lub jawnej bądź zamierzasz założyć taką spółkę, warto zapoznać się ze zmianami wprowadzonymi do Kodeksu spółek handlowych ustawą z dnia 12 grudnia (...)

 • 14.12.2010

  Odpowiedzialność partnerów spółki partnerskiej

  Partner spółki partnerskiej ponosi odpowiedzialność nieograniczoną, osobistą tylko za zobowiązania spółki powstałe w związku z wykonywaniem wolnego zawodu w spółce przez niego samego (odpowiedzialność (...)

 • 5.1.2006

  Spółki osobowe w k.s.h

  Kodeks spółek handlowych dzieli spółki na dwa typy: spółki osobowe oraz spółki kapitałowe. Istotą spółek osobowych jest osobista więź wspólników, (...)

 • 4.7.2014

  Założenie spółki jawnej

  Spółka jawna jest spółką osobową, która charakteryzuje się osobistą odpowiedzialnością wspólników za jej zobowiązania. Spółka ta powstaje na podstawie umowy wspólników, zakładających (...)