Zmiana składu spółki jawnej a zezwolenie

Pytanie:

"Spółka cywilna uzyskała zezwolenie na handel hurtowy alkoholem (poniżej 18%). W wyniku przekształcenia (obligatoryjnego) w spółkę jawną (w lutym 2002) zezwolenie zostało zmienione na spółkę jawną. Czy w przypadku dalszego rozszerzenia składu osobowego spółki jawnej wymagane będzie nowe zezwolenie i co za tym idzie ponowna opłata czy wystarczy tylko modyfikacja już wydanego zezwolenia i czy w wypadku modyfikacji należy ponieść dodatkowe opłaty?"

Odpowiedź prawnika: Zmiana składu spółki jawnej a zezwolenie

W przypadku dalszego rozszerzania składu osobowego spółki jawnej, do którego nawiasem mówiąc niezbędna będzie zmiana umowy spółki, nie będzie konieczne uzyskanie nowego zezwolenia ani jego modyfikacja. Zmiana umowy spółki będzie związana wyłącznie z rozszerzeniem składu osobowego, a zezwolenie przyznane spółce na początku jej istnienia pozostanie ważne (nie będzie więc konieczne wydanie nowego zezwolenia ani jego modyfikacja).


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika