Ocieplenie budynku

Pytanie:

Czy ocieplanie budynku jednorodzinnego metodą lekką (styropian) oraz położenie elewacji o takim samym kolorze, jak była poprzednio wymaga zgody budowlanej lub zgłoszenia do urzędu miasta (budynek nie jest zabytkowy)?

Masz inne pytanie do prawnika?

15.4.2002

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Ocieplenie budynku

Zgodnie z art. 29 ust. 2 ustawy Prawo budowlane pozwolenia na budowę nie wymaga wykonanie robót budowlanych, polegających m.in. na remoncie istniejących obiektów budowlanych, z wyjątkiem obiektów zabytkowych, jeżeli nie obejmuje on zmiany lub wymiany elementów konstrukcyjnych obiektu i instalacji gazowych albo zabezpieczenia przed wpływami eksploatacji górniczej lub powodzią, a także nie wpływa na zmianę wyglądu w odniesieniu do otaczającej zabudowy na terenie miast. Należy zatem stwierdzić, że jeżeli prace nie doprowadzą do zmiany wyglądu w odniesieniu do otaczającej zabudowy na terenie miasta, to nie będzie wymagane pozwolenie na budowę. Zgodnie jednak z art. 30 opisywanej ustawy wymagane będzie tylko zgłoszenie właściwemu organowi.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Budowa domu na działce rolnej

Dzisiaj 12:37:59 przez: BN81

Przebudowa zabytku

25.5.2018 przez: klaudiapol

adaptacja poddasza + budowa ganku

30.4.2018 przez: Sosna1