Wykluczenie członka spółdzielni mieszkaniowej

Pytanie:

W jaki sposób można wykluczyć członka spółdzielni mieszkaniowej, jeśli ten nie płaci?

Masz inne pytanie do prawnika?

1.7.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Wykluczenie członka spółdzielni mieszkaniowej

Wykluczyć członka spółdzielni za niepokrywanie kosztów związanych z eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości w częściach przypadających na poszczególne lokale oraz eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni można jedynie w przypadku podjęcia przez spółdzielnię uchwały o wygaśnięciu spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu ( art. 11 ust. 1 pkt 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych ).



Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: