Prowadzący agencje od razu dostaną certyfikat na stałe. Nie będą musieli – jak dotychczas – przechodzić przez roczną próbę. Dziś, zanim agencja zatrudnienia dostanie bezterminowe zezwolenie na działalność, musi odbyć okres przejściowy, na który dostaje certyfikat wstępny. W nowych przepisach z tego zrezygnowano. Tak wynika z ustawy z 19 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw, która prawdopodobnie wejdzie w życie na początku przyszłego roku (teraz czeka na podpis prezydenta).
Agencje zatrudnienia do zmian
Powiązane artykuły
Jak najkorzystniej zatrudnić nianię w 2025 roku - Kompletny przewodnik
Poznaj wszystkie sposoby zatrudnienia niani w 2025 roku. Dowiedz się o umowie uaktywniającej, dofinansowaniu ZUS, programie Aktywny Rodzic i wymaganych formalnościach.
Na czym polega leasing pracowników?
Jakie możliwości pozyskiwania pracowników ma pracodawca? Czy musi z pracownikiem podpisywać umowę o pracę nawet wtedy, gdy chce zatrudnić pracowników na krótki czas? Jakie perspektywy w zakresie (...)
Urlop wypoczynkowy 2025: Ile dni przysługuje? Nowe przepisy i zasady
Urlop wypoczynkowy 2025 - kompletny przewodnik. Sprawdź ile dni urlopu ci przysługuje, jak obliczyć staż pracy i jakie są nowe przepisy w Kodeksie Pracy.
Umowa zlecenie 2025 - Co musisz wiedzieć?
Kompletny przewodnik po umowie zlecenia w 2025 roku. Minimalna stawka godzinowa 30,50 zł, obowiązki stron, składki ZUS, wypowiedzenie umowy. Aktualne przepisy i praktyczne wskazówki.
Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej
Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców ma umożliwiać pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, np. podatków, składek czy kosztów wynajmu lokalu.
Obowiązki informacyjne pracodawcy związane z zawarciem z pracownikiem umowy o pracę
Co do zasady umowa o pracę powinna być sporządzona w formie pisemnej, jednakże zawarcie jej w formie ustnej nie stanowi podstawy do zakwestionowania faktu zawarcia umowy, choć w tym zakresie zarówno (...)
Urlop wypoczynkowy - najważniejsze zasady
Urlop wypoczynkowy to coroczna, nieprzerwana i płatna przerwa w wykonywaniu pracy. Zasadą jest, iż urlop ma być wykorzystany w naturze. Pracownik nie może się zrzec prawa do urlopu wypoczynkowego. (...)
Jak działają wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy?
Publiczne służby zatrudnienia (PSZ) w Polsce tworzy system wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy powoływanych przez władze samorządowe odpowiednio szczebla: wojewódzkiego (...)
Odprawa pośmiertna
Odprawa pośmiertna jest wyrazem tzw. ryzyka socjalnego pracodawcy. Ryzyko socjalne natomiast należy do zasad, które są charakterystyczne dla prawa pracy. Odprawa pośmiertna należy do typu wypłat, (...)
Podstawowe obowiązki pracownika i pracodawcy
Prawo pracy obejmuje przepisy określające prawa i obowiązki pracowników i pracodawców, będących stronami stosunku pracy. Prezentujermy najistotniejsze informacje dotyczące obowiązków związanych (...)