Fiskus znalazł sposób na obejście przepisów. Urzędnicy skarbowi po kontrolach wszczynają postępowania podatkowe, by zyskać czas na zebranie nowych dowodów i przesłuchanie świadków. Wszystko wskazuje na to, że obowiązujące od 7 marca 2009 r. znowelizowane przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej dotyczące przeprowadzania kontroli w firmach (Dz z 2009 r., nr 18, poz. 97), które miały ułatwić życie przedsiębiorcom, nie spełniły swojego zadania. W efekcie przedsiębiorcy nadal będą kontrolowani miesiącami, a nawet latami. Wszystko dzięki sztuczkom, po które musieli sięgnąć urzędnicy w obliczu nowego prawa.
Co Sejm uchwali to Fiskus ominie
Powiązane artykuły
Jak uzyskać informację z Rejestru Zastawów?
Centralna Informacja o Zastawach Rejestrowych udziela informacji, wydaje zaświadczenia i odpisy z rejestru zastawów na podstawie danych otrzymywanych z Centrali Rejestru Zastawów. Wyżej (...)
W jakich przypadkach nie trzeba rejestrować firmy?
Prowadzisz bloga, sprzedajesz projekty graficzne, a może prowadzisz drobną sprzedaż przez internet? Jeśli zaczynasz to robić regularnie i w sposób zorganizowany, to zazwyczaj musisz zarejestrować (...)
Jak wyjechać na leczenie do uzdrowiska?
Dowiedz się, jak pacjent może załatwić sobie wyjazd na leczenie do uzdrowiska. Najważniejsze jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową wystawione przez lekarza (...)
Czym jest podatek?
Podatek jest nieodpłatnym (i nieekwiwalentnym) i bezzwrotnym świadczeniem pieniężnym o charakterze ogólnym (czyli powszechnym), które jest nakładane jednostronnie przez państwo (...)
Konkubinat w Polsce 2025: Prawa, obowiązki i nowe przepisy o związkach partnerskich
Kompleksowy przewodnik po konkubinacie w Polsce. Prawa i obowiązki konkubentów, stosunki majątkowe, dziedziczenie oraz najnowsze informacje o planowanych związkach partnerskich 2025.
Tymczasowe aresztowanie - jak się bronić?
Tymczasowe aresztowanie w Polsce - przesłanki, czas trwania, obrona. Sprawdź aktualne przepisy, planowane zmiany i jak skutecznie się bronić w 2025 roku.
Jednorazowe odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej od kwietnia 2019 r. do marca 2020 r.
Ubezpieczonemu, który wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, przysługuje jednorazowe odszkodowanie. Dowiedz się, (...)
E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?
Zmieniasz miejsce zamieszkania? A może przyjechałeś lub wracasz z zagranicy i nie masz meldunku w Polsce? Pamiętaj, żeby się zameldować. Teraz to prostsze niż kiedykolwiek. Każdy, kto mieszka (...)
Praca zdalna w okresie kwarantanny
W związku z pojawiającymi się pytaniami, dotyczącymi pracy zdalnej w okresie kwarantanny, przedstawiamy stanowisko ZUS w tej sprawie. Niemożność wykonywania pracy, przez osobę odbywającą (...)
Postępowanie z wyrobami zawierającymi azbest
Jeżeli posiadasz wyroby zawierające azbest na terenie swojej nieruchomości - wiążą się z tym określone obowiązki. W 1997 roku wprowadzono w Polsce zakaz stosowania wyrobów zawierających (...)