Rząd chce obniżyć wiek szkolny: do pierwszej klasy mają pójść sześciolatki (teraz chodzą do zerówek w szkołach i przedszkolach). Ale nie wszystkie naraz: reforma trwać trzy lata od 2009 r. Edukację w szkole będą kończyli 18-latki, a nie jak dziś 19-latki. Argumenty rządu: trzeba wyrównać szanse edukacyjne dzieci z miast i wsi (dziś na wsi jest za mało przedszkoli), a młodzi muszą szybciej iść do pracy.
Co z reformą szkolnictwa?
Powiązane artykuły
Hipoteka w Polsce - Wszystko o zabezpieczeniu kredytu
Kompletny przewodnik po hipotece w Polsce w 2025 roku. Dowiedz się jak ustanowić hipotekę, jakie są jej rodzaje, koszty i procedury. Praktyczne porady prawne.
Jak uruchamiane jest kształcenie w zawodzie?
Nowe szkolnictwo branżowe (branżowe szkoły I stopnia, branżowe szkoły II stopnia, technika i szkoły policealne) ma bazować przede wszystkim na współpracy z pracodawcami.
Środki otrzymane w ramach programu „Mobilność Plus” a PIT i ZUS
Do otrzymywanych w ramach programu „Mobilność Plus” środków w kwestii zwolnienia zastosowanie znajduje art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym (...)
Tymczasowe aresztowanie - jak się bronić?
Tymczasowe aresztowanie w Polsce - przesłanki, czas trwania, obrona. Sprawdź aktualne przepisy, planowane zmiany i jak skutecznie się bronić w 2025 roku.
Kredyt studencki w roku akademickim 2018/2019
W okresie od 15 lipca do 20 października 2018 r. studenci oraz doktoranci uczelni i jednostek naukowych, a także osoby ubiegające się o przyjęcie na studia, mogą składać w bankach wnioski o udzielenie (...)
Stypendia - jaką pomoc materialną mogą otrzymać studenci i doktoranci w roku akademickim 2018/2019?
W ramach systemu pomocy materialnej student może ubiegać się o świadczenia w formie: stypendium socjalnego, stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora (...)
Na czym polega ulga z tytułu darowizn?
Podstawą prawną tej ulgi jest art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Ogólnie mówiąc, odliczeniu od dochodu podlegać mogą przekazane przez podatnika (...)
Jaki podatek od czynności cywilnoprawnych trzeba zapłacić od pożyczki?
Opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych podlegają między innymi umowy pożyczki pieniędzy lub rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku. Obowiązek podatkowy wynikający z (...)
Jak odliczyć darowizny w zeznaniu rocznym za 2020 r.?
Podatnik, który w roku podatkowym 2019 przekazywał pewne darowizny na określone w ustawie cele, może część z nich lub całość odliczyć od dochodu lub przychodu w rozliczeniu PIT.
Co reguluje RODO?
Prywatność każdego człowieka musi być chroniona. 25 maja 2018 r. we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zacznie być stosowane Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych (...)