Czek turystyczny a kwestie podatkowe

Premier chce zachęcić Polaków do korzystania z usług uzdrowiskowych, agroturystycznych i spędzania wakacji w kraju. Proponuje czeki turystyczne zwolnione z podatku dochodowego. O uruchomienie czeków turystycznych zabiega już od 2001 r. Polska Agencja Rozwoju Turystyki. Tyle że nie chce wspierać wyłącznie agroturystyki, ale całą branżę. Wedle zamierzeń organizacji, takimi czekami można by płacić we wszystkich punktach turystycznych (także w restauracjach). Lobby turystyczne starało się przekonać do swojego pomysłu byłego wicepremiera Jerzego Hausnera.

W 2003 r., gdy już się wydawało, że projekt przejdzie, przepadł podczas ustaleń międzyresortowych. Obecny rząd wraca do pomysłów, nad którymi pracowała ekipa SLD, ale ogranicza je do promocji agroturystyki i uzdrowisk. Lobby turystyczne zostało najwyraźniej nieco przechytrzone przez lobby rolnicze.

Porady prawne

Życie Warszawy 22.05.2006 r.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Dzierżawca 2017-06-27 06:38:50

    Co z umową najmu mieszkania, w której takiej klauzuli odnośnie prawa pierwokupu nie ma? Czy sprzedającego lokal nadal obowiązuje to prawo? Właściciel mieszkania jakiś czas temu wystosował pismo z zapytaniem czy jestem zainteresowany kupnem mieszkania, które od niego wynajmuję, podając cenę lokalu z możliwą bonifikatą /podając warunki jej uzyskania/. W rozmowie ze mną zaznaczył, że potraktował to zapytanie jako \'ofertę pierwokupu\'. Czy jest to zgodne z prawem? Zaznaczę, iż pismo nie zostało sporządzone u notariusza, lecz jest to \"twórczość\" właściciela lokalu. Pozdrawiam


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika