Wszystkie kryzysy generowały szybki wzrost patologii społecznych, zaburzeń wychowawczych i przestępstw nieletnich. Dlatego sądów rodzinnych nie wolno marginalizować ani tym bardziej likwidować, ale trzeba wzmacniać. To wnioski z debaty „Sędzia rodzinny w Polsce i na świecie” zorganizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP.
Czy sądy rodzinne przestaną istnieć?
Powiązane artykuły
Odrzucenie spadku 2025 - Kompletny poradnik prawny. Terminy, procedura, skutki
Odrzucenie spadku 2025 - aktualne przepisy, terminy, procedura. Kiedy można odrzucić spadek? Jak złożyć oświadczenie? Skutki prawne. Nowe zmiany od 2023 r.
Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja
Kompleksowy przewodnik dotyczący podziału majątku wspólnego małżonków w 2025 roku. Procedury rozwodowe, separacja, praktyczne porady prawne i aktualne przepisy.
Wypowiedzenie umowy o pracę 2025 - kompletny przewodnik prawny
Wszystko o wypowiedzeniu umowy o pracę w 2025 roku: okresy wypowiedzenia, forma elektroniczna, ochrona przed zwolnieniem. Praktyczny przewodnik z najnowszymi przepisami."
Zawieszenie władzy rodzicielskiej 2025 - przesłanki, procedura, skutki
Kompletny przewodnik po zawieszeniu władzy rodzicielskiej: przesłanki, procedura sądowa, skutki prawne i przywrócenie władzy. Aktualne przepisy 2025.
Konkubinat w Polsce 2025: Prawa, obowiązki i nowe przepisy o związkach partnerskich
Kompleksowy przewodnik po konkubinacie w Polsce. Prawa i obowiązki konkubentów, stosunki majątkowe, dziedziczenie oraz najnowsze informacje o planowanych związkach partnerskich 2025.
Alimenty na dziecko w 2025 roku - Kompletny przewodnik prawny
Kompleksowy przewodnik alimentów 2025: od kiedy i jak długo płacić alimenty na dziecko, wysokość świadczeń, fundusz alimentacyjny do 1000 zł, procedura sądowa.
Rodzina w prawie cywilnym
Prawo rodzinne to dział prawa, zajmujący się stosunkami prawnymi (wewnątrz rodziny i z osobami trzecimi, majątkowymi i niemajątkowymi), jakie rodzi istnienie i funkcjonowanie rodziny. Czym zatem (...)
Zakaz unieważnienia małżeństwa
Przypadki, w których unieważnienie małżeństwa jest dopuszczalne, wskazane są w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Kodeks ten formułuje także zasadę, iż nie można unieważnić małżeństwa po (...)
Tymczasowe aresztowanie - jak się bronić?
Tymczasowe aresztowanie w Polsce - przesłanki, czas trwania, obrona. Sprawdź aktualne przepisy, planowane zmiany i jak skutecznie się bronić w 2025 roku.
Prawo do bycia zapomnianym
RODO przyznaje osobom, których dane dotyczą, prawo do usunięcia danych, w tym prawo do bycia zapomnianym. Sprawdź, jakie obowiązki w tym zakresie ma administrator danych.