"Czynny żal" nie dla każdego

Dzięki skrusze i samodenuncjacji sprawcy przestępstw i wykroczeń skarbowych mogą uniknąć odpowiedzialności karnej skarbowej. Nie każdy może jednak skorzystać z tego dobrodziejstwa. Mowa o organizatorach i przywódcach grup przestępczych, czy osobach prowokujących do popełnienia czynu zabronionego. Po wejściu w życie nowelizacji Kodeksu karnego skarbowego krąg osób, dla których "czynny żal" nie będzie przepustką do bezkarności jeszcze się poszerzy.

Przepisy Kodeksu karnego skarbowego zapewniają bezkarność temu, kto po popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia skarbowego okaże skruchę. Pierwszy krok do tego to zawiadomienie organu ścigania o całym zdarzeniu i ujawnienie istotnych okoliczności czynu, w szczególności osób współdziałających w jego popełnieniu.

Porady prawne

Gazeta Podatkowa, 17.10.2005


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika