Dziurawe prawo pozwala unikać alimentów

Przepisywanie majątku na inne osoby, praca na jedną setną etatu czy częsta zmiana rachunków w bankach – to niektóre ze sposobów omijania przez alimenciarzy przepisów.

Dłużnicy alimentacyjni legalnie uchylają się od obowiązku łożenia na utrzymanie własnych dzieci – pisze Rzeczpospolita. Spośród ponad 500 tys. egzekucji alimentacyjnych prowadzonych przez komorników zaledwie 14 proc. długów jest w pełni ściągalnych.

Dłużnicy alimentacyjni są najlepszymi prawnikami w Polsce,  bo umiejętnie wykorzystują każdą lukę w przepisach umożliwiającą  uniknięcie płacenia zobowiązań –  mówi gazecie Jarosław Świeczkowski, prezes Krajowej Rady Komorniczej.

Porady prawne

Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • iwona 2013-06-02 11:11:36

    wkurwiony ma rację jestem samotną matką i dostaje 150 zł ale co mam zrobić skoro ojciec dziecka zarabia 1000 zł oczywiście jak mu dadzą tą wypłatę. Bo może okazać się że pracodawca nie da ci nic. więc nie rodzić dzieci temu choremu krajowi.Mogła bym oczywiście żądać od ojca dziecka więcej ale gdzie by taki facet trafił? jedyna droga to? do brata alberta. ale mówię to tylko w przypadku uczciwego postępowania, bo nie ma tu mowy o jakiś oszustach których stać

  • wkurwiony 2013-05-25 20:02:57

    najpierw dajcie alimenciarzom dobra prace aby mogl utrzymac siebie i rodzine to napewno bedzie placil alimenty a nie za jeb.......ne 1100zl utrzymac siebie rodzine oplacic rachunki i po 500 na dziecko niech szary czlowiek zapierdala za takie pieniadze co nasi politycy to bedzi go stac placic alimenty

  • platokos 2013-05-24 20:49:24

    Prawo pozwala i na to, że za 20- 25 lat taki alimentowicz będzie żądał alimentów od swojego dziecka, no bo przecież nie pracuje, nie na dochodów, nie ma majątku, a ty dzieciaku możesz teraz mnie utrzymywać.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika