Jak obliczyć odszkodowanie za wypadek?

Czy w ogóle możliwa jest wycena krzywdy i bólu towarzyszących stracie rodziców – zastanawia się adwokat Arkadiusz Stryja. Tego rodzaju pytania muszą towarzyszyć tak nieostrym zwrotom jak „stosowne odszkodowanie” czy „odpowiednia suma tytułem zadośćuczynienia”, które znajdziemy w art. 446 kodeksu cywilnego.

Rzeczpospolita 05.01.2009 r.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Odszkodowania=Ko 2011-01-05 13:26:11

    PODSTAWY PRAWNE DOCHODZENIA ODSZKODOWAŃ W wielu przypadkach osoby poszkodowane nie zdają sobie sprawy z możliwości dochodzenia zadośćuczynienia lub odszkodowania od firm ubezpieczeniowych jak i z wysokości realnych roszczeń z tego tytułu. My oferujemy ofiarom wypadków pomoc, polegającą na dochodzeniu od podmiotu odpowiedzialnego i zobowiązanego do naprawienia szkody należnych im odszkodowań. Zwrot poniesionych kosztów (dojazdy do poszkodowanego, koszty leczenia, opieka osób trzecich, zaliczka na leczenie)Art. 444. § 1. k.c. W razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty. Na żądanie poszkodowanego zobowiązany do naprawienia szkody powinien wyłożyć z góry sumę potrzebną na koszty leczenia, a jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu. Poszkodowany na podstawie przepisów prawa może ubiegać się o krótkotrwa


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika