W kryzysie coraz więcej firm chce zmniejszyć swoje obciążenia na rzecz fiskusa. Warto wystąpić o zwrot VAT od aut z kratką, wrzucić w koszty różnice kursowe czy... na nowo zmierzyć biuro. Sposobów na takie oszczędności jest wiele – często nie wynikają one wprost z przepisów. Polska, w przeciwieństwie do wielu państw Unii Europejskiej, nie wprowadziła specjalnych ulg antykryzysowych. Nasze regulacje umożliwiają za to planowanie podatkowe, co pozwala osiągnąć podobne rezultaty.
Jak ratować firmę w kryzysie?
Powiązane artykuły
Jak zarejestrować firmę przez bank?
Już ponad tysiąc przedsiębiorców skorzystało z możliwości rejestracji firmy za pomocą bankowości elektronicznej. Korzystasz z bankowości elektronicznej i myślisz o założeniu własnej (...)
Fundusze europejskie na start firmy
Fundusze europejskie dają wiele możliwości uzyskania dofinansowania na założenie swojej firmy. Jeżeli ktoś ma pomysł na biznes, warto postarać się o środki unijne, które pomogą wystartować. (...)
Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Szczegółowy przewodnik jak założyć spółkę z o.o. w 2025 roku. Koszty, terminy, wymagane dokumenty i procedury krok po kroku - zarówno online przez S24 jak i tradycyjnie.
„Mały ZUS” od 1 stycznia 2019 r.
Prowadzący firmę, która nie osiąga wysokich przychodów, od 1 stycznia 2019 r. będzie mógł opłacać składki na ubezpieczenia społeczne od podstawy wymiaru, której wysokość (...)
Etat, czy samozatrudnienie?
Żeby ustalić, co w danej sytuacji korzystniejsze – etat, czy samozatrudnienie - warto dokładnie przeanalizować różnice m.in. w wysokości płaconych podatków, składek na ubezpieczenia, (...)
Postępowanie z wyrobami zawierającymi azbest
Jeżeli posiadasz wyroby zawierające azbest na terenie swojej nieruchomości - wiążą się z tym określone obowiązki. W 1997 roku wprowadzono w Polsce zakaz stosowania wyrobów zawierających (...)
Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?
Wykreślenie z CEIDG, rozwiązanie umów z pracownikami, wyrejestrowanie z ZUS, rozliczenie podatków, zamknięcie księgowości, przechowywanie dokumentów po zamknięciu, inne obowiązki (...)
Jakie są sposoby realizacji weksla?
Szybkie uzyskanie gotówki jest niezwykle ważne dla sprawnie działającego przedsiębiorcy. Niekiedy przynajmniej już samo zaspokojenie części wierzytelności jest zasadniczym czynnikiem pozwalającym (...)
Prawo do bycia zapomnianym
RODO przyznaje osobom, których dane dotyczą, prawo do usunięcia danych, w tym prawo do bycia zapomnianym. Sprawdź, jakie obowiązki w tym zakresie ma administrator danych.
Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?
Jeśli prowadzisz firmę, jednym z twoich obowiązków jest terminowe opłacanie podatków i prowadzenie księgowości. Jeżeli wybrałeś daną formę opodatkowania i zasady płacenia zaliczek (...)