Kiedy Skarb Państwa może przejąć samochód?

4.6.2008

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Skarb Państwa nadal będzie przejmował zatrzymane auta, których nie odbierzemy w ciągu sześciu miesięcy. O przejęciu własności pojazdu będzie musiał jednak wcześniej orzec niezawisły sąd. Tak wynika z wtorkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. TK stwierdził, że art. 130a ust. 10 prawa o ruchu drogowym (DzU z 2005 r. nr 108, poz. 908 ze zm.) jest sprzeczny z konstytucją w zakresie, w jakim pozwala bez prawomocnego wyroku sądowego odebrać komuś jego własność. Sędziowie dali Sejmowi rok na poprawienie przepisów.

Porady prawne
Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne