Gruzini oddali pierwsze strzały w zeszłorocznej wojnie o Osetię Południową, ale zostali sprowokowani przez Rosjan - stwierdza raport specjalnej komisji śledczej Unii Europejskiej. Komisja ustaliła, że to Gruzini zaczęli wojnę, posyłając wojska i śmigłowce na Cchinwali, stolicę zbuntowanej prowincji Osetia Południowa, i atakując stacjonujących tam jako siły rozjemcze rosyjskich żołnierzy. - Gruzja wywołała wojnę, ostrzeliwując Cchinwali z ciężkich dział - oświadczyła jasno Szwajcarka Heidi Tagliavini, przewodnicząca unijnej komisji.
Komisja zdecydowała kto winny wojnie
Powiązane artykuły
Zasiedzenie nieruchomości i rzeczy ruchomych - Poradnik 2025
Kompletny poradnik po zasiedzeniu w 2025 roku. Poznaj warunki, terminy, procedury i koszty nabycia własności przez zasiedzenie nieruchomości i rzeczy ruchomych.
Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Szczegółowy przewodnik jak założyć spółkę z o.o. w 2025 roku. Koszty, terminy, wymagane dokumenty i procedury krok po kroku - zarówno online przez S24 jak i tradycyjnie.
Rozwód w Polsce 2025 - kompletny poradnik prawny. Koszty, procedury, zmiany"
Rozwód w Polsce 2025 ? Aktualny przewodnik prawny ? Koszty od 600 zł ? Procedury krok po kroku ? Nowe przepisy ? Wzory pozwów ? Porady prawne
Obowiązek alimentacyjny pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami
W czasie trwania małżeństwa małżonkowie zobowiązani są do wzajemnej pomocy oraz do przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny, którą przez swój związek, stosownie do swych sił oraz (...)
Alimenty po rozwodzie
Rozwód jest zdarzeniem, które prawie zawsze wywiera wpływ na sytuację majątkową małżonków. W trakcie małżeństwa bowiem, istnieje zazwyczaj między małżonkami ustrój wspólności małżeńskiej. (...)
Komisja pojednawcza - do rozwiązania sporów pracowniczych
Komisja pojednawcza to specjalny organ ochrony prawnej, powołany do ugodowego załatwiania sporów o roszczenia pracowników ze stosunku pracy. Jest to organ tworzony w zakładzie pracy fakultatywnie, (...)
Jakie świadczenia finansowe przysługują kombatantom i osobom represjonowanym?
Represje stosowane przez systemy totalitarne w czasie II wojny światowej i w okresie powojennym dotkliwie dotknęły całe społeczeństwo, a dramatyczne przeżycia odcisnęły piętno na życiu wielu (...)
Kończy się twoja umowa najmu? Sprawdź, jakie masz prawa i obowiązki!
Najem kiedyś się kończy - czy to wskutek zakończenia okresu, na jaki zawarto umowę, czy przez wypowiedzenie umowy, bądź rozwiązanie jej przez strony albo z innych jeszcze przyczyn. Z chwilą zakończenia (...)
Kiedy może zostać orzeczona niezdolność do pracy?
Określenie niezdolności do pracy jest niezbędne dla uzyskania niektórych świadczeń z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, toteż nie pozostaje obojętne dla nikogo z nas. Oczywiście w głównej mierze (...)
Kiedy nie dostaniesz rozwodu?
W polskim prawie małżeńskim obowiązuje zasada trwałości małżeństwa. Nie oznacza to jednak nierozerwalności węzła małżeńskiego. Sprawdź: Kiedy nie dostaniesz rozwodu? Jakie przesłanki uwzględnia (...)