Kontrowersje w Sejmie - I czytanie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym

Spore kontrowersje wzbudził w Sejmie podczas pierwszego czytania projekt ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym. I chociaż większość mówców zgadzała się, że ustawa jest potrzebna, to - według niektórych - w obecnym kształcie może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym (i ustawa ją wprowadzająca) mają pozwolić na realizację zadań publicznych z udziałem prywatnego kapitału. Pomóc mogłaby zwłaszcza przy budowie i modernizacji infrastruktury. Ponieważ niektóre podmioty publiczne, zwłaszcza gminy, zbliżają się do dopuszczalnej granicy zadłużenia, wsparcie finansowe ze strony prywatnych przedsiębiorców wydaje się jedynym sposobem na inwestycje publiczne.

Porady prawne
Według szacunków Ministerstwa Gospodarki i Pracy prywatni przedsiębiorcy mogliby przeznaczać na ten cel 1,5 mld dolarów.


Rzeczpospolita 09.09.2004 r.


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika