Kredyt na nowe technologie

Przedsiębiorstwa, które zdecydują się inwestować w nowe technologie, od 20 października będą mogły otrzymać preferencyjny kredyt

Na podatkach skorzystają ci, którzy uzyskają status centrum badawczo-rozwojowego. Należy jednak pamiętać, że zarówno zasady tworzenia centrów, jak i część podatkowa ustawy, która zapewni im liczne ulgi, wchodzi w życie dopiero od nowego roku. Nie każdy dostanie

W myśl ustawy z 29 lipca 2005 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej (Dz. U. nr 179, poz. 1484), kredyt technologiczny będzie udzielany na wspieranie inwestycji związanych z wdrażaniem nowych technologii przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) do równowartości 2 mln euro, ale w złotówkach.

Porady prawne

Udział własny przedsiębiorcy nie może być mniejszy niż 25 proc. wartości kredytowanej inwestycji. Wysokość oprocentowania kredytu będzie rynkowa, ale po spełnieniu określonych warunków jego część będzie mogła być umorzona.

Kredytu nie otrzymają firmy na inwestycję: wiążącą się z wydatkami kwalifikującymi się do umorzenia przekraczającymi 50 mln euro bez VAT; w sektorach wrażliwych; związanych z wprowadzaniem na rynek i obrotem produktami rolnymi. Nie mają też na co liczyć firmyw trudnej sytuacji ekonomicznej lub w okresie restrukturyzacji przeprowadzanej z udziałem środków publicznych (z wyjątkiem tzw. mikroprzedsiębiorców).

Rzeczpospolita 19.10.05


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika