Do opłat za posiłki przedszkolaków nie można wliczać kosztów utrzymania kuchni. A więc wynagrodzeń pracowników kuchni, kosztów energii, gazu oraz wyposażenia kuchennego – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny (sygn. I OSK 1450/08).
Kto płaci za posiłki w przedszkolu?
Powiązane artykuły
Opłata za posiadanie psa
Niektóre gminy wymagają opłaty za posiadanie tych zwierząt. Sprawdź, czy powinieneś zapłacić i na jakich zasadach.
Zniesienie współwłasności - jak znieść współwłasność?
Kompletny przewodnik po zniesieniu współwłasności w 2025 roku. Dowiedz się, jak znieść współwłasność, jakie są sposoby i koszty, oraz jak uniknąć problemów prawnych.
Zakładanie spółki cywilnej - Kto i w jaki sposób może założyć spółkę cywilną?
Sprawdź jak założyć spółkę cywilną w 2025 roku. Poznaj wymagania, koszty, procedury rejestracji w CEIDG oraz zalety i wady tej formy działalności gospodarczej.
Spółka cywilna - Zasady funkcjonowania, wady i zalety spółki cywilnej w 2025 roku
Kompletny przewodnik po spółce cywilnej w 2025 roku. Dowiedz się o zasadach funkcjonowania, zaletach, wadach i nowych regulacjach podatkowych obowiązujących od 2025.
Bezgraniczne zwolnienie z podatku od spadków i darowizn dla najbliższych
Jesteś spadkobiercą lub ktoś z najbliższej rodziny ofiaruje Ci coś za darmo? Sprawdź, kiedy nie będziesz musiał z tego tytułu płacić podatku. Przewidziane w art. 4a zwolnienie jest to najszersze (...)
Odpowiedzialność innych osób za dług najemcy
Głównymi postanowieniami umowy najmu lokalu jest zobowiązanie wynajmującego do oddania najemcy lokalu do używania przez czas oznaczony lub nieoznaczony, co odpowiada zobowiązaniu najemcy do płacenia (...)
Czy trzeba samemu rozliczyć PIT za 2023 rok?
PIT to podatek dotyczący osobistego dochodu (z angielskiego Personal Income Tax), ale wcale nie trzeba go obliczać osobiście. Można się zdać na stworzone przez specjalistów od technologii (...)
Jak zabezpieczyć płatność ceny?
Gdy strona umowy zobowiązana będzie do zapłaty ceny w przyszłości, wtedy występuje ryzyko, że wierzyciel zapłaty się nie doczeka. Istnieją różne sposoby zabezpieczenia wierzytelności. Wyróżnia (...)
Naganne zachowanie najemcy - wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego
Do umowy najmu prywatnego lokalu mieszkalnego zastosowanie znajdują nie tylko przepisy kodeksu cywilnego ale także ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu (...)
Umowa dożywocia a zachowek
Chcąc przekazać bliskim swoją nieruchomość za życia, wiele osób decyduje się na dokonanie umowy darowizny. Jednakże nie jest to jedyna droga. Warto rozważyć także zawarcie z bliskimi (...)