Najemcy mieszkań w budynkach postawionych przez towarzystwa budownictwa społecznego mogą dokonać cesji przysługujących im praw. Dotyczy to jednak tylko tych, którzy stosowne umowy podpisali przed rokiem 2005. Towarzystwa Budownictwa Społecznego funkcjonują na podstawie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego.
Lokal w TBS-ie można sprzedać
Powiązane artykuły
Zniesienie współwłasności - jak znieść współwłasność?
Kompletny przewodnik po zniesieniu współwłasności w 2025 roku. Dowiedz się, jak znieść współwłasność, jakie są sposoby i koszty, oraz jak uniknąć problemów prawnych.
Umowa najmu lokalu mieszkalnego 2025 - Kompletny poradnik prawny
? Jak zawrzeć umowę najmu lokalu w 2025? ? Prawa i obowiązki stron ? Nowe przepisy podatkowe ? Wzór umowy ? Praktyczne porady prawne
Zarządzanie nieruchomością wspólną
Kupując lokal mieszkalny czy też użytkowy, najczęściej nie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób zarządzana jest nieruchomość wspólna. Tymczasem jest to niezwykle istotna kwestia, (...)
Jak uzyskać zaświadczenie o samodzielności dla lokalu użytkowego?
Jeżeli jesteś np. deweloperem i sprzedajesz lokale użytkowe, to musisz wiedzieć, jakie wymagania musi spełnić lokal użytkowy, żeby mógł być uznany za samodzielny i aby można uzyskać (...)
Zachowek - kompletny przewodnik po zmianach w 2025 roku
Kompleksowy przewodnik po zachowku w 2025 roku. Dowiedz się, komu przysługuje zachowek, jak go obliczyć i jakie są nowe możliwości rozłożenia na raty oraz obniżenia wysokości.
W jaki sposób powstaje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego?
Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu należy do ograniczonych praw rzeczowych. Oznacza to tyle, iż po pierwsze prawo to obciąża cudzą rzecz, w tym wypadku cudzą nieruchomość, a po drugie, (...)
Odpowiedzialność współmałżonka z tytułu umowy najmu lokalu mieszkalnego
Na podstawie zawartej umowy najmu lokalu mieszkalnego co do zasady wynajmujący zobowiązuje się oddać dany lokal do używania najemcy, na czas oznaczony lub nieoznaczony, natomiast najemca jest zobowiązany (...)
Mieszkanie z licytacji ? problem z byłymi właścicielami
Jako, że zlicytowanie mieszkania najczęściej odbywa się wbrew woli jego właścicieli, także w późniejszym czasie nabywca może trafić na opór lokatorów. Zazwyczaj bowiem mieszkańcy nie chcą (...)
Dzierżawa 2025: Kompletny przewodnik prawny - umowa, obowiązki, prawo pierwokupu
Wszystko o dzierżawie w 2025 roku: jak zawrzeć umowę dzierżawy, jakie są obowiązki stron, prawo pierwokupu nieruchomości rolnych. Praktyczny przewodnik prawny z przykładami.
Jak rozporządzić majątkiem wspólnym po ustaniu wspólności małżeńskiej?
Majątek wspólny małżonków rządzi się swoimi prawami. Wspólność majątkowa może jednak ustać - czy to na skutek umowy notarialnej, orzeczenia sądu, czy wreszcie rozwodu lub separacji. Podział (...)