Mundurowi na emeryturę po 25 latach pracy

Taką propozycję przedstawi rząd związkowcom na negocjacjach ostatniej szansy w sprawie reformy emerytur mundurowych.

Specjalny zespół rządowych i związkowych ekspertów ma się zebrać ósmego czerwca – pisze Gazeta Wyborcza.

Dziennik dowiedział się, jakie propozycje przedstawi strona rządowa. - Według mnie plan minimum to wydłużenie pracy mundurowych, którzy dopiero zaczną pracę - z 15 do 25 lat. Na emeryturę mogliby przechodzić po osiągnięciu 55. roku życia – mówi dla Gazety Wyborczej minister Michał Boni. 

Przyznał on również, że w rząd rozważa możliwość zróżnicowania stażu uprawniającego do emerytury w zależności od rodzaju pełnionej służby. Takie rozwiązanie forsują związkowcy. Jeśli pomysł przejdzie, to np. żołnierze z administracji pracowaliby do emerytury 25 lat. Osoby na tzw. stanowiskach liniowych natomiast odejść z służby już po 20 latach.

Porady prawne

Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • normalna 2013-05-26 10:17:41

    no to trzeba kupić rotwajlera bo jak policjanci uciekna z policji do cywila przed takimi reformami to kto będzie nas ochraniał

  • Żołnierz 2013-05-25 21:40:45

    Po co pisać takie bzdury? Żołnierze w służbie stałej pełnią służbę na stanowiskach służbowych przez czas określony kadencjami od 18 m-cy do 3 lat. Na kolejną kadencję żołnierz może być wyznaczony na stanowisko wyższe lub dotychczasowe. Awans może wiązać się z przeniesieniem ze stanowiska liniowego do administracyjnego lub odwrotnie. Poza tym trudno sobie wyobrazić 55-letniego żołnierza na stanowisku liniowym. Bzdurą jest także mówienie o odchodzeniu na emeryturę po 20-25 latach służby ale przy minimalnym wieku 55 lat. Rozpoczęcia służby wojskowej w wieku 30-35 lat to raczej ewenement.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika