Minister skarbu będzie zajmował się budynkami i gruntami urzędów i instytucji centralnych. Sejm uchwalił wczoraj nowelizację ustawy o gospodarce nieruchomościami. Jej autorem jest rząd. Ma ona zracjonalizować gospodarkę nieruchomościami, z których korzystają najważniejsze instytucje w państwie.
Nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami
Powiązane artykuły
Użytkowanie wieczyste 2025 | Aktualne przepisy i stawki
Wszystko o użytkowaniu wieczystym w 2025 roku: aktualne przepisy, stawki opłat, przekształcenie we własność, terminy i praktyczne porady. Kompletny przewodnik prawny.
Na czym polega rola pośrednika przy zakupie mieszkania?
Zakup mieszkania to wydatek niecodzienny, pochłaniający nie tylko duże środki finansowe, ale i mnóstwo czasu. Mnóstwo jest też osób \"towarzyszących\", które oczekują (...)
Odpowiedzialność zawodowa rzeczoznawców majątkowych
Rzeczoznawca majątkowy, który nie wykonuje czynności zawodowych zgodnie z przepisami prawa, standardami zawodowymi oraz zasadami etyki zawodowej, podlega odpowiedzialności zawodowej. Podstawą (...)
Co to jest gminne prawo pierwokupu?
Dzięki wolności gospodarczej, w obrocie prawnym istnieje swoboda przy wyborze kontrahenta. Oznacza to, że przykładowo zbywca może wybrać spośród wielu oferentów tego, kto najbardziej mu odpowiada, (...)
Jak uregulować podatek w drodze potrącenia?
W zasadzie zobowiązania podatkowe oraz zaległości podatkowe wraz z odsetkami za zwłokę w podatkach stanowiących dochód budżetu państwa podlegają, na wniosek podatnika, potrąceniu z wzajemnej, (...)
Nabycie przez zasiedzenie użytkowania wieczystego i służebności gruntowej
Przedmiotem zasiedzenia jako sposobu nabycia może być prawo własności lub użytkowania wieczystego. Ponadto służebność gruntowa może być nabyta przez zasiedzenie - ale tylko w wypadku, gdy (...)
Dziedziczenie ustawowe 2025 - kompletny poradnik prawny
Dziedziczenie ustawowe w Polsce 2025 ? Kto dziedziczy po zmarłym? ? Kolejność spadkobierców ? Nowe przepisy ? Niegodność dziedziczenia ? Praktyczne przykłady
Dzierżawa 2025: Kompletny przewodnik prawny - umowa, obowiązki, prawo pierwokupu
Wszystko o dzierżawie w 2025 roku: jak zawrzeć umowę dzierżawy, jakie są obowiązki stron, prawo pierwokupu nieruchomości rolnych. Praktyczny przewodnik prawny z przykładami.
Opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej
Prawo wodne przewiduje, że opłatę za usługi wodne uiszcza się za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej na skutek wykonywania na nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m2 robót (...)
Kiedy pośrednik może domagać się wynagrodzenia za swoje świadczenie?
Podstawowym warunkiem dla uznania ważności umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jest jej forma pisemna. Jak skonstruować umowę, aby uniknąć trudności w wyegzekwowaniu (...)