Obrona przeciwrakietowa. Ustawa zapewniająca finansowanie przyjęta

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu posłowie przegłosowali ustawę zapewniającą środki na finansowanie programu obrony przeciwrakietowej oraz przeciwlotniczej, będącego priorytetowym zadaniem modernizacji Sił Zbrojnych RP w najbliższej dekadzie.

Realizacja zadania oznaczać będzie wyposażenie wojska w zdolności, których dziś nie ma, a które są kluczowe dla obrony terytorium kraju. Jednocześnie Polska stanie się praktycznym udziałowcem sojuszniczego systemu obrony przeciwrakietowej NATO.

Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 410 posłów (przeciwnych było 20, a wstrzymało się 4).

Po przyjęciu ustawy przez Senat i podpisaniu przez Prezydenta RP, od 2014 r. zaczną obowiązywać rozwiązania według których w latach 2014-2023 na sfinansowanie wyposażenia sił zbrojnych w środki obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej przeznaczone zostaną nakłady w wysokości co najmniej sumy corocznych przyrostów budżetu państwa w części obrona narodowa.

Nakłady te nie będą mogły być jednocześnie niższe niż 20 proc. środków przeznaczanych w tym czasie na modernizację techniczną sił zbrojnych. W realizacji projektu uwzględniony zostanie polski przemysłowy potencjał obronny.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika