Planowane zmiany w timesharingu

Sejm zajmie się dziś nową ustawą o timeshare – podaje Dziennik Gazeta Prawna. Na podstawie umowy timeshare, uzyskujemy prawo do korzystania z budynku, co roku, w oznaczonym czasie. Najczęściej zawarcie takiej umowy służy znalezieniu zakwaterowania na okres wakacyjny. Po zmianach we wszystkich krajach Unii Europejskiej klienci będą mieli tyle samo czasu na odstąpienie od umowy – 14 dni. Przed podpisaniem umowy otrzymają także formularz informacyjny i wzór odstąpienia od umowy.

W obecnym stanie prawnym minimalny okres, na jaki zawrzeć można taką umowę, wynosi trzy lata. Zmiany zakładają skrócenie go do roku. Ma to zapobiec obchodzeniu prawa poprzez oferowanie produktów podobnych do timesharingu, ale z okresem obowiązywania nieco krótszym niż 3 lata, przez co dany podmiot nie musi wypełniać obowiązków wynikających z ustawy.

Porady prawne

Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Janusz Bartkiewic 2013-08-19 09:43:51

    Zastanawiam się czy ustawa o ochronie języka polskiego jest nadal obowiązująca. Jak pamiętam, takie prawo zostało w III RP uchwalone. Po co?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika