Pomoc dla przedsiębiorcy w "umowie o arbitraż"

Choć może wydawać się to nielogiczne i bez wątpienia stanowi utrudnienie w kontaktach handlowych, zawarcie umowy o arbitraż podlega surowszym rygorom w zakresie formy niż umowy zwykle zawierane przez przedsiębiorców.
(...)
Ze względu na przestarzałe i nie do końca przystające do współczesnej rzeczywistości przepisy normujące tę dziedzinę (art. 695 i n. k.p.c. - czego dość dobitnym przykładem może być już samo posługiwanie się przez ustawodawcę wyrażeniem "zapis na sąd polubowny", podczas gdy już powszechnie przyjęto posługiwanie się określeniem "umowa o arbitraż"), właściwa interpretacja norm prawnych obowiązujących w tym zakresie nastręcza wiele problemów i jest w związku z tym niemałym utrudnieniem dla podmiotów pragnących skorzystać z tej formy ochrony swoich praw.

Porady prawne

Rzeczpospolita 02.09.2004 r.


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika