Posłowie chcą aby alkohol można było kupić w pociągach komunikacji krajowej. Dziś jest to niedozwolone. - Zakaz ten jest unikalny w skali europejskiej - twierdzą posłowie. I uzasadniają, że w większości wagonów barowych i restauracyjnych można kupić piwo „spod lady”. Nie ma też żadnego problemu z wniesieniem do pociągu i konsumpcją w przedziale własnego alkoholu.
Posłowie chcą żeby pasażerowie pociągów pili alkohol
Powiązane artykuły
Sądowe stwierdzenie nabycia spadku - kompletny poradnik
Dowiedz się wszystkiego o sądowym stwierdzeniu nabycia spadku w 2025 roku: procedura, koszty, wymagane dokumenty, terminy. Praktyczny przewodnik krok po kroku.
Jak ubiegać się o rentę wdowią?
Po nowym roku ruszy przyjmowanie wniosków o tzw. rentę wdowią. W praktyce nie jest to nowe świadczenie, lecz prawo do wypłaty dwóch różnych świadczeń w określonym zbiegu. (...)
Jak zarejestrować firmę przez bank?
Już ponad tysiąc przedsiębiorców skorzystało z możliwości rejestracji firmy za pomocą bankowości elektronicznej. Korzystasz z bankowości elektronicznej i myślisz o założeniu własnej (...)
W Black Friday sprawdź ceny
Przed nami wzmożony okres zakupów. Już dziś długo oczekiwany przez wiele osób Black Friday. Warto w tym czasie dokładnie przyjrzeć się informacjom zawartym na metkach. Od początku roku przedsiębiorcy, (...)
Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?
Od początku nowego okresu świadczeniowego, który rozpoczął się 1 października 2017 roku, prawo rodziców samotnie wychowujących dzieci do świadczenia wychowawczego zostało uzależnione (...)
Najem okazjonalny - o czym należy pamiętać?
Kompletny poradnik najmu okazjonalnego 2025. Dowiedz się o obowiązkach, terminach zgłoszenia do urzędu skarbowego, kosztach notarialnych i opodatkowaniu. Aktualne przepisy i praktyczne porady
Mieszkanie z licytacji ? problem z byłymi właścicielami
Jako, że zlicytowanie mieszkania najczęściej odbywa się wbrew woli jego właścicieli, także w późniejszym czasie nabywca może trafić na opór lokatorów. Zazwyczaj bowiem mieszkańcy nie chcą (...)
Anonimizacja i pseudonimizacja
Według RODO, anonimizacja pozwala na usunięcie powiązań między danymi osobowymi a osobami, których dane dotyczą. Z kolei pseudonimizacja to „ukrycie” danych osobowych, ponieważ (...)
Zabezpieczenia danych
Według RODO, każdy administrator danych zobowiązany jest do tego, żeby dane osobowe przetwarzał z poszanowaniem podstawowych zasad.
Co w razie błędu we wniosku o wsparcie z ZUS w ramach „tarczy antykryzysowej”?
Aby wniosek mógł być pozytywnie rozpatrzony, musi być poprawnie wypełniony. Jeśli ZUS będzie miał wątpliwości dotyczące wniosku, jego pracownik skontaktuje się w tej sprawie e-mailem (...)