Nie milkną echa megaemisji akcji państwowego banku. We wtorek ruszyły zapisy na nowe papiery, a na warszawskiej giełdzie rozpoczęły się notowania praw poboru (PP). Każdy, kto otrzymał wspomniane prawa (należało mieć akcje PKO na rachunku po czwartkowej sesji) może je teraz sprzedać i zapomnieć o emisji. W przeciwnym wypadku inwestor powinien zapisać się na nowe akcje, których cena emisyjna to tylko 20,5 zł (trzeba mieć 4 PP, aby kupić jedną akcję).
Prawo poboru do akcji PKO BP
Powiązane artykuły
Sprzedaż udziałów spółki z o.o.
Majątek spółki z ograniczoną odpowiedzialnością składa się m.in. z kapitału zakładowego spółki. Kapitał ten musi wynosić co najmniej 5 000 złotych. Kapitał zakładowy dzieli się na udziały. (...)
Spory zbiorowe pracy
Sporem zbiorowym jest spór pracowników z pracodawcą lub pracodawcami, dotyczący warunków pracy, płac lub świadczeń socjalnych oraz praw i wolności związkowych pracowników (...)
Podatek u źródła (WHT)
Pojęciem „podatek u źródła” określa się zryczałtowane podatki dochodowe (od osób fizycznych i prawnych), pobierane przez płatników, którzy mają miejsce zamieszkania, (...)
Jak odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne w zeznaniu PIT za 2020 r.?
Podatnik, który w trakcie roku podatkowego 2018 opłacał składki na własne ubezpieczenie społeczne oraz na ubezpieczenie społeczne osób z nim współpracujących, ma prawo (...)
Zatrzymanie przez Policję - Prawa, Rodzaje, Czas Trwania
Kompletny przewodnik po zatrzymaniu w Polsce 2025. Sprawdź kiedy, na jak długo i przez kogo możesz zostać zatrzymany. Poznaj swoje prawa i rodzaje zatrzymania.
Jak odliczyć składki na ubezpieczenie zdrowotne w zeznaniu PIT za 2020 r.?
Podatnik, który w trakcie roku podatkowego opłacał samodzielnie składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz na ubezpieczenie zdrowotne osób z nim współpracujących – ma (...)
Podstawowe zasady ustalania przychodów i kosztów w CIT
Przedmiotem opodatkowania w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych są, co do zasady, dochody osiągane przez podatnika, czyli przychód pomniejszony o koszty jego uzyskania.
Rozliczenie dochodów małoletnich dzieci w zeznaniu PIT za 2020 rok
Podatnicy (rezydenci i nierezydenci), którzy wychowują małoletnie dzieci (lub dziecko), zarówno własne, jak i przysposobione, powinni dochody tych dzieci podlegające opodatkowaniu na (...)
Jakie świadczenia finansowe przysługują kombatantom i osobom represjonowanym?
Represje stosowane przez systemy totalitarne w czasie II wojny światowej i w okresie powojennym dotkliwie dotknęły całe społeczeństwo, a dramatyczne przeżycia odcisnęły piętno na życiu wielu (...)
Czym jest podatek?
Podatek jest nieodpłatnym (i nieekwiwalentnym) i bezzwrotnym świadczeniem pieniężnym o charakterze ogólnym (czyli powszechnym), które jest nakładane jednostronnie przez państwo (...)