Na podstawie wczorajszej nowelizacji ustawy o państwowym przedsiębiorstwie użyteczności publicznej Poczta Polska grunty, będące 5 grudnia 1990 r. w posiadaniu i zarządzie przedsiębiorstwa Polska Poczta, Telegraf i Telefon i pozostające w posiadaniu Poczty Polskiej 1 stycznia 2005 r., mają stać się 1 stycznia 2006 r. przedmiotem użytkowania wieczystego Poczty Polskiej. Budynki, budowle i inne urządzenia znajdujące się na tych gruntach staną się nieodpłatnie jej własnością. Do nabycia tych praw dochodzi bez obowiązku uiszczenia pierwszej opłaty z tytułu użytkowania wieczystego. Po złożeniuwniosku przez Pocztę Polską potwierdza je wojewoda.
Prezent od Sejmu, czyli uwłaszczenie Poczty
Powiązane artykuły
Podatek od darowizny - Jaki podatek należy zapłacić od darowizny?
Obowiązkowi podatkowemu w podatku od spadków i darowizn podlegają osoby otrzymujące darowiznę, której wysokość przekracza kwotę wolną od podatku. Jeżeli nabycie własności rzeczy (...)
Zmiany dla przebywających na zwolnieniach lekarskich
Z dniem 1 stycznia 2019 r. na ubezpieczonych nałożony został obowiązek informowania o miejscu pobytu w czasie przebywania na zwolnieniu lekarskim. Nastąpiły również zmiany w zasadach zawiadamiania (...)
Kto otrzyma świadczenie postojowe?
Dzięki rozwiązaniom przewidzianym w tzw. tarczy antykryzysowej osoby samozatrudnione i pracujące na podstawie umów cywilnoprawnych nie zostaną bez pomocy. Postojowe to jednorazowa wypłata (...)
Jakie dokumenty musi mieć przy sobie kierowca w 2025 roku?
Aktualne przepisy 2025: Które dokumenty kierowca musi mieć przy sobie? Prawo jazdy, dowód rejestracyjny, polisa OC - sprawdź co się zmieniło!
Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37
Do 16 kwietnia br. złóż on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy przygotuje za ciebie zeznanie PIT-37. Jak to zrobić? Jak złożyć zeznanie PIT-37 za rok 2017 przy pomocy (...)
Egzekucja z Nieruchomości 2025 - Kiedy Komornik Może Zająć Nieruchomość?
Kompleksowy przewodnik po egzekucji z nieruchomości w 2025 roku. Dowiedz się kiedy komornik może zająć nieruchomość, jak przebiega proces i jakie są nowe możliwości licytacji elektronicznej.
Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny w wersji elektronicznej?
Karta Dużej Rodziny (KDR) jest już dostępna także w wersji elektronicznej. Dzięki temu rodziny wielodzietne mogą korzystać z KDR w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych (mKDR). W obiegu pozostanie (...)
Zmiana danych w CEIDG
Prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, gdy zmienią się jego dane, powinien złożyć w tej sprawie wniosek do CEIDG (czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). (...)
Kiedy przedawniają się roszczenia? Jakie są skutki przedawnienia?
Kompletny przewodnik po przedawnieniu roszczeń w 2025 roku. Terminy przedawnienia, skutki, ochrona konsumentów, mediacja i zawezwanie do próby ugodowej.
ZAW-NR - czyli donos na kontrahenta
Od 1 stycznia 2020 r. na podatki.gov.pl udostępniono Zawiadomienie ZAW-NR, czyli zawiadomienie o zapłacie należności na rachunek bankowy inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu w Wykazie podatników (...)