Rząd uruchomi dzisiaj procedurę ratyfikacji traktatu konstytucyjnego UE, przesyłając ten dokument do Sejmu. Unijna konstytucja.e-prawnik.pl" title="konstytucja" class="wiecej-ln">konstytucja w przesłanej wersji zawiera liczne błędy w tłumaczeniu, których usunięcie wymaga dalszych negocjacji, zgody wszystkich państw członkowskich i przede wszystkim czasu. Nie wiadomo, czy rząd zdąży z tym przed referendum, które planuje przeprowadzić wraz z wyborami prezydenckimi 25 września br. Jeśli nie zdąży, Polacy dostaną pod głosowanie kota w worku.
Ratyfikacja źle przetłumaczonej konstytucji UE?
Udostępnij:
Facebook konstytucja w przesłanej wersji zawiera liczne błędy w tłumaczeniu, których usunięcie wymaga dalszych negocjacj')"> X LinkedIn konstytucja w przesłanej wersji zawiera liczne błędy w tłumaczeniu, których usunięcie wymaga dalszych negocjacj')"> WhatsApp konstytucja w przesłanej wersji zawiera liczne błędy w tłumaczeniu, których usunięcie wymaga dalszych negocjacj')"> EmailPowiązane artykuły
Zasady ogólne Prawa przedsiębiorców
Dzięki zasadom ogólnym w Prawie przedsiębiorców wyrażone zostały wartości, naktórych muszą się opierać relacje między biznesem i administracją. Są one dla prawa gospodarczego (...)
Formy reglamentacji działalności gospodarczej
Prawo przedsiębiorców porządkuje katalog form reglamentacji działalności gospodarczej. W Prawie przedsiębiorców do niezbędnego minimum ograniczone zostały przepisy ogólne (...)
Wolność działalności gospodarczej
W Prawie przedsiębiorców przewidziano m.in. zasadę wolności działalności gospodarczej i równości przedsiębiorców oraz zasadę „co nie jest prawem zabronione, jest (...)
Ograniczenia kontroli działalności gospodarczej
Znaczące zmiany w zakresie kontroli weszły w życie już 1 stycznia 2017 r., a kolejne z wejściem w życie tzw. Konstytucji Biznesu, w tym Prawa przedsiębiorców.
Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia
W wyniku nowelizacji z dnia 22 grudnia 2004 r. (która weszła w życie zasadniczo z dniem 6 lutego 2005 r.) w kodeksie postępowania cywilnego pojawiła się nowa procedura: o stwierdzenie niezgodności (...)
Co każdy powinien wiedzieć z dziedziny BHP?
Prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy wynika m.in. już z Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Jego gwarantem są obowiązki pracodawcy dotyczące zapewnienia pracownikom takich (...)
Działalność nierejestrowa w praktyce
Działalność nierejestrowa to jedno z rozwiązań „Konstytucji Biznesu”, które jest dedykowane osobom, prowadzącym dorywczo drobną działalność gospodarczą. Po 5 miesiącach od (...)
Zasady chowania zmarłych w polskim systemie prawnym
Zasady chowania zmarłych zostały wyczerpująco sformułowane w ustawie z dnia 31 stycznia 1959r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych ( Dz. U. z 2000r. Nr 23 poz. 295 ). Zgodnie z art. 12 ust. 1 tej ustawy (...)
Co to jest układ zbiorowy pracy?
Układem zbiorowym pracy jest porozumienie zawarte pomiędzy pracodawcą a pracownikami, reprezentowanymi przez zakładową organizację związkową. Porozumienie to określa wzajemne prawa i obowiązki (...)
Czym jest podatek?
Podatek jest nieodpłatnym (i nieekwiwalentnym) i bezzwrotnym świadczeniem pieniężnym o charakterze ogólnym (czyli powszechnym), które jest nakładane jednostronnie przez państwo (...)