W ciągu pięciu lat jednoręcy bandyci zostaną zepchnięci do kasyn - wynika z zapowiedzi rządu. Lokalne władze niektórych miast już teraz walczą z plagą automatów o niskich wygranych - informuje Rzeczpospolita. „Sami podnosimy pięciokrotnie podatek od nieruchomości dla lokali, w których jest choćby jeden automat do gry" - mówił dziennikarzom gazety Waldemar Skórski, wiceprezydent Świdnicy. Samorządowcy żądają jednocześnie większych uprawnień, które pozwoliłyby im na skuteczniejszą walkę z hazardem. „Przepisy powinny np. wykluczyć tzw. niską szkodliwość społeczną czynu w przypadku jakichkolwiek przestępstw związanych z hazardem. Należałoby też rozszerzyć uprawnienia kontrolne, które mają np. izby skarbowe, na organy gmin" - mówił Rzeczpospolitej Franciszek Fejdych, burmistrz Prudnika na Opolszczyźnie.
Samorządowcy sami walczą z hazardem
Powiązane artykuły
Czy warto kupować mieszkanie spółdzielcze?
W przeciwieństwie do dewelopera, który umowy z klientami kreuje na podstawie kodeksu cywilnego, spółdzielnia mieszkaniowa działa w oparciu o przepisy ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych i Prawa (...)
Prawo do przenoszalności danych według RODO
W określonych sytuacjach będziemy mieli możliwość otrzymywania od administratora dotyczących nas danych, które sami mu dostarczyliśmy, a także możliwość przesyłania tych danych (...)
Rachunek wspólny
Jednym z typów rachunków bankowych jest rachunek wspólny, różnice w umowie wynikają tutaj ze strony podmiotowej takiej umowy, gdyż jak sama nazwa wskazuje jest to rachunek prowadzony dla kilku osób (...)
Kiedy można dokonać częściowego, a kiedy uzupełniającego podziału majątku wspólnego?
Podział majątku może odbyć się w sądzie lub poza nim. Istnieje jeszcze jedna ważna różnica między oboma sposobami podziału. Otóż: sądowy podział majątku powinien obejmować cały majątek, (...)
Zawarcie małżeństwa przed duchownym
Małżeństwo zawarte w obecności duchownego poprzez oświadczenie woli jednoczesnego jego zawarcia przez mężczyznę i kobietę jest jedną z form małżeństwa skutecznego w świetle prawa. Warunkiem (...)
Mieszkanie z licytacji ? problem z byłymi właścicielami
Jako, że zlicytowanie mieszkania najczęściej odbywa się wbrew woli jego właścicieli, także w późniejszym czasie nabywca może trafić na opór lokatorów. Zazwyczaj bowiem mieszkańcy nie chcą (...)
Opłaty za użytkowanie gruntów pokrytych wodami
Opłaty za grunty pokryte wodami są ponoszone raz w roku, a nowa najwyższa stawka za 1 m2 za grunty wykorzystywane dla działalności usługowej zadeklarowanej przez przedsiębiorcę uległa zmniejszeniu (...)
Zakaz podbierania pracowników - klauzule umowne oraz ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
O klauzuli non solicitation, czyli w uproszczeniu klauzuli zakazującej przejmowania pracowników usłyszeć można np. przy okazji szeroko pojętych transakcji fuzji i przejęć (M&A).
Co zrobić, jeśli kontrahent nie realizuje umowy zgodnie z ustaleniami?
Niewykonanie lub nienależyte wykonanie obowiązków przez kontrahenta naraża go na obowiązek naprawienia szkody powstałej z tego powodu. Odrębne przepisy dotyczące poszczególnych rodzajów umów (...)
Kto oprócz (byłych) małżonków może być uczestnikiem postępowania o podział majątku wspólnego?
Wbrew pozorom, uczestnikami postępowania o podział majątku wspólnego mogą być nie tylko małżonkowie (byli małżonkowie), ale również inne osoby. Zgodnie z regułami obowiązującymi w polskiej (...)