Wszystko wskazuje na to, że sędziowie zachowają możliwość poziomego awansowania. Mogą dostać więc wyższe pensje w tym samym sądzie. Będą mogli awansować i nie zmieniać przy tym miejsca orzekania. Taką szansę daje im ustawa, którą rząd chciał zmienić w trybie pilnym, ale na razie mu się to nie udało. I wszystko wskazuje na to, że już nie zdąży. Obok decyzji posłów potrzebne są bowiem jeszcze akceptacja Senatu i podpis prezydenta. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Lech Kaczyński myślał o wecie.
Sędziowie nie będą jednak więcej zarabiać?
Powiązane artykuły
Kiedy pośrednik może domagać się wynagrodzenia za swoje świadczenie?
Podstawowym warunkiem dla uznania ważności umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jest jej forma pisemna. Jak skonstruować umowę, aby uniknąć trudności w wyegzekwowaniu (...)
Skarga kasacyjna - kompletny przewodnik 2025
Skarga kasacyjna w 2025 roku - kto może wnieść, jakie są wymogi formalne, terminy i koszty. Praktyczny przewodnik z aktualnymi przepisami KPC.
Dopłaty do czynszów 2025 - Mieszkanie na Start i dodatek mieszkaniowy
Aktualne warunki dopłat do czynszów w 2025 roku ? Program Mieszkanie na Start i dodatek mieszkaniowy ? Nowe progi dochodowe ? Jak złożyć wniosek
Formularz SD-Z2 - Zgłoszenie Darowizny lub Spadku bez Podatku w 2025 roku
Kompletny przewodnik po formularzu SD-Z2 w 2025 roku. Dowiedz się, jak uniknąć podatku od spadków i darowizn do 36.120 zł. Terminy, wymagania i instrukcje krok po kroku.
Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Szczegółowy przewodnik jak założyć spółkę z o.o. w 2025 roku. Koszty, terminy, wymagane dokumenty i procedury krok po kroku - zarówno online przez S24 jak i tradycyjnie.
Transgraniczne przetwarzanie danych
Istotą mechanizmu „punktu kompleksowej współpracy” jest ustanowienie jednego, konkretnego organu ochrony danych, który w pierwszym rzędzie odpowiada za nadzór (...)
Sądy UE
Od utworzenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w roku 1952 jego zadaniem jest czuwanie „nad poszanowaniem prawa w wykładni i stosowaniu\" traktatów. W ramach tego zadania Trybunał (...)
Zmiana prawa dotycząca Małych Wspólnot Mieszkaniowych
Z dniem 1 stycznia 2020 roku wejdą w życie zmiany przepisów ustawy o własności lokali (dalej: u.w.l.), w tym zmiana art. 19, art. 20 ust. 1 oraz art. 26 ust. 2 ww. ustawy. W myśl przyjętych (...)
Kiedy można podzielić majątek wspólny małżonków?
Dowiedz się kiedy można podzielić majątek wspólny małżonków, jakie są warunki ustania wspólności majątkowej i jak wygląda proces podziału. Aktualne przepisy 2025.
Jakie dokumenty musi mieć przy sobie kierowca w 2025 roku?
Aktualne przepisy 2025: Które dokumenty kierowca musi mieć przy sobie? Prawo jazdy, dowód rejestracyjny, polisa OC - sprawdź co się zmieniło!