Starostwa chcą odzyskać z budżetu państwa środki wypłacane kierowcom za karty pojazdu, wieloletnie odsetki i koszty sądowe. Wysokie, 500-złotowe, opłaty za kartę pojazdu obowiązywały przez kilka lat i miały zniechęcać do sprowadzania tanich używanych aut z zagranicy. W 2006 r. zakwestionował je Trybunał Konstytucyjny (sygn. U 6/04), a półtora roku temu także Europejski Trybunał Sprawiedliwości (sygn. C134/07).
Skarb Państwa zapłaci za karty pojazdów
Powiązane artykuły
Jakie dokumenty musi mieć przy sobie kierowca w 2025 roku?
Aktualne przepisy 2025: Które dokumenty kierowca musi mieć przy sobie? Prawo jazdy, dowód rejestracyjny, polisa OC - sprawdź co się zmieniło!
Dzierżawa 2025: Kompletny przewodnik prawny - umowa, obowiązki, prawo pierwokupu
Wszystko o dzierżawie w 2025 roku: jak zawrzeć umowę dzierżawy, jakie są obowiązki stron, prawo pierwokupu nieruchomości rolnych. Praktyczny przewodnik prawny z przykładami.
Dziedziczenie ustawowe 2025 - kompletny poradnik prawny
Dziedziczenie ustawowe w Polsce 2025 ? Kto dziedziczy po zmarłym? ? Kolejność spadkobierców ? Nowe przepisy ? Niegodność dziedziczenia ? Praktyczne przykłady
Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny w wersji elektronicznej?
Karta Dużej Rodziny (KDR) jest już dostępna także w wersji elektronicznej. Dzięki temu rodziny wielodzietne mogą korzystać z KDR w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych (mKDR). W obiegu pozostanie (...)
Jak poprawnie i skutecznie wypełnić weksel ? czyli elementy składowe weksla?
Prawo wekslowe rozróżnia dwa podstawowe rodzaje weksli. Są to mianowicie weksel własny i trasowany. Uregulowany w sposób pełny został weksel trasowany, który jest bardziej popularny w krajach Europy (...)
Kto może dziedziczyć spadek?
Zdolnym do odziedziczenia spadku po spadkodawcy może być tylko taka osoba, której przysługuje zdolność do dziedziczenia, czyli wynikająca z przepisów prawa możliwość do bycia podmiotem (...)
Koronawirus: ważne dla przedsiębiorców
Niepokój w związku w kolejnymi odnotowywanymi przypadkami koronawirusa w Polsce towarzyszy wielu osobom – również przedsiębiorcom, którzy obawiają się ewentualnych trudności (...)
Zrzeczenie się spadku - Gdy nie chcesz po kimś dziedziczyć
Zgodnie z obowiązującym prawem spadkowym, jeżeli spadkodawca nie pozostawił po sobie testamentu to w momencie otwarcia spadku (czyli śmierci spadkodawcy) obowiązują przepisy ustawowe dotyczące (...)
Likwidacja działalności gospodarczej a podatki
Podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, w przypadku decyzji o likwidacji działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach ogólnych i przy prowadzeniu podatkowej księgi (...)
Czy dalsi krewni spadkodawcy mają prawa do spadku?
Według zasad określonych w regulacjach dotyczących spadkobrania, w myśl reguł tzw. dziedziczenia ustawowego, w pierwszej grupie (kręgu) do dziedziczenia dochodzą zstępni spadkodawcy oraz jego małżonek. (...)