Dwupiętrowe mieszkania jeszcze dziesięć lat temu były bardzo popularne. Dziś są produktem, który niełatwo sprzedać. Modę na lokum dwupoziomowe można było zaobserwować na początku lat 90. Wówczas niewielu klientów było stać na zakup własnego domu. Jak zauważa Jan Christensen, prezes duńskiej spółki deweloperskiej Sjaelso, dziś klienci zmienili swoje preferencje i poszukują mieszkań w obiektach o podwyższonym standardzie, na ostatnich piętrach, z dużymi tarasami. – Można nawet zaobserwować, że dużą rzeszę nabywców takich mieszkań stanowią osoby, dla których codzienne pokonywanie schodów stało się zbyt męczące. Dlatego też nasze mieszkania projektujemy, myśląc o ich funkcjonalności. Mieszkania jednopoziomowe dają ich mieszkańcom więcej przestrzeni oraz wiele możliwości aranżacji, co w przypadku dwupoziomowych jest już bardziej ograniczone. Bardzo często też, dzięki większej powierzchni na jednym piętrze, apartamenty położone najwyżej skierowane są na kilka stron świata, a duże okna zapewniają niezapomniane widoki – opowiada Jan Christensen.
Spadek popytu na mieszkania dwupoziomowe
Powiązane artykuły
Umowny dział spadku - kompletny poradnik prawny 2025
Kompleksowy poradnik po umownym dziale spadku w 2025 roku. Dowiedz się kiedy możesz dokonać podziału spadku, jakie są wymagania formalne i jak zalicza się darowizny na schedę spadkową.
Spadek 2025: Co Możesz Odziedziczyć?
Spadek w Polsce 2025 - wszystko o prawach i obowiązkach spadkobierców. Aktualne przepisy, fundacja rodzinna, niegodność dziedziczenia, zachowek. Praktyczne wskazówki prawne.
Odrzucenie spadku 2025 - Kompletny poradnik prawny. Terminy, procedura, skutki
Odrzucenie spadku 2025 - aktualne przepisy, terminy, procedura. Kiedy można odrzucić spadek? Jak złożyć oświadczenie? Skutki prawne. Nowe zmiany od 2023 r.
Umowa dożywocia a zachowek
Chcąc przekazać bliskim swoją nieruchomość za życia, wiele osób decyduje się na dokonanie umowy darowizny. Jednakże nie jest to jedyna droga. Warto rozważyć także zawarcie z bliskimi (...)
Dziedziczenie ustawowe 2025 - kompletny poradnik prawny
Dziedziczenie ustawowe w Polsce 2025 ? Kto dziedziczy po zmarłym? ? Kolejność spadkobierców ? Nowe przepisy ? Niegodność dziedziczenia ? Praktyczne przykłady
Czy można zbyć udział w spadku?
Czy można zbyć udział w spadku? Na tak postawione pytanie, należy odpowiedzieć twierdząco. Wynika to z art. 1051 kodeksu cywilnego, który stanowi, że spadkobierca, który spadek przyjął, (...)
Kupujemy mieszkanie - u notariusza | Kompletny poradnik
Wszystko co musisz wiedzieć o wizycie u notariusza przy zakupie mieszkania w 2025 roku. Dokumenty, koszty, obowiązki notariusza i najważniejsze zmiany prawne.
Formularz SD-Z2 - Zgłoszenie Darowizny lub Spadku bez Podatku w 2025 roku
Kompletny przewodnik po formularzu SD-Z2 w 2025 roku. Dowiedz się, jak uniknąć podatku od spadków i darowizn do 36.120 zł. Terminy, wymagania i instrukcje krok po kroku.
Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja
Kompleksowy przewodnik dotyczący podziału majątku wspólnego małżonków w 2025 roku. Procedury rozwodowe, separacja, praktyczne porady prawne i aktualne przepisy.
Najem okazjonalny - o czym należy pamiętać?
Kompletny poradnik najmu okazjonalnego 2025. Dowiedz się o obowiązkach, terminach zgłoszenia do urzędu skarbowego, kosztach notarialnych i opodatkowaniu. Aktualne przepisy i praktyczne porady