Wielu spółdzielców uregulowało swoje zaległości w opłatach za mieszkanie tylko po to, by wykupić lokal. Teraz znów przestają płacić. Zapominają, że przepisy nie chronią właścicieli tak dobrze jak lokatorów – mieszkanie może więc trafić na licytację. Prezesi spółdzielni obserwują nowy trend: sporo zatwardziałych dłużników zaczyna ostatnio regulować zaległe opłaty. Powód jest jasny – chcą wykupić na własność mieszkanie lokatorskie. Taka możliwość istnieje prawie od roku, aby jednak z niej skorzystać, nie można mieć zaległości w opłatach za mieszkanie. W efekcie długi w większości spółdzielni zmalały. Problem w tym, że chyba nie na długo.
Spółdzielcy płacą zaległości - dlaczego?
Powiązane artykuły
Wypowiedzenie umowy najmu mieszkania 2025 - kompletny przewodnik krok po kroku
Jak wypowiedzieć umowę najmu mieszkania w 2025? Kompletny przewodnik po terminach, wzorach dokumentów i prawach najemcy i wynajmującego. Aktualne przepisy i praktyczne porady.
Skarga kasacyjna - kompletny przewodnik 2025
Skarga kasacyjna w 2025 roku - kto może wnieść, jakie są wymogi formalne, terminy i koszty. Praktyczny przewodnik z aktualnymi przepisami KPC.
Nie stać Cię na zapłatę podatku? Oto co możesz zrobić.
Podatnicy często stają przed problemem braku środków na opłacenie np. podatku dochodowego od osób fizycznych. Ustawodawca nie pozostawia w takim przypadku podatnika samego sobie, przewidując (...)
Jak uregulować podatek w drodze potrącenia?
W zasadzie zobowiązania podatkowe oraz zaległości podatkowe wraz z odsetkami za zwłokę w podatkach stanowiących dochód budżetu państwa podlegają, na wniosek podatnika, potrąceniu z wzajemnej, (...)
Zaliczka czy zadatek? Jaką funkcję spełnia zaliczka
Zaliczka a zadatek - poznaj kluczowe różnice prawne w 2025. Kiedy stosować zadatek, a kiedy zaliczkę? Praktyczne przykłady i aktualne przepisy Kodeksu cywilnego.
Dopłaty do czynszów 2025 - Mieszkanie na Start i dodatek mieszkaniowy
Aktualne warunki dopłat do czynszów w 2025 roku ? Program Mieszkanie na Start i dodatek mieszkaniowy ? Nowe progi dochodowe ? Jak złożyć wniosek
Uwaga na kary za wzmacniacze GSM!
Wśród użytkowników telefonii komórkowej stało się popularne stosowanie wzmacniaczy sygnału, zwanych popularnie repeaterami GSM lub wzmacniaczami GSM. Mało kto jednak wie, że (...)
Korekta deklaracji dot. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Warto poznać interpretację Ministerstwa Środowiska dotyczącą składania korekty deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stwierdzania nadpłaty w opłacie za gospodarowanie (...)
Odrzucenie spadku 2025 - Kompletny poradnik prawny. Terminy, procedura, skutki
Odrzucenie spadku 2025 - aktualne przepisy, terminy, procedura. Kiedy można odrzucić spadek? Jak złożyć oświadczenie? Skutki prawne. Nowe zmiany od 2023 r.
ZAW-NR - czyli donos na kontrahenta
Od 1 stycznia 2020 r. na podatki.gov.pl udostępniono Zawiadomienie ZAW-NR, czyli zawiadomienie o zapłacie należności na rachunek bankowy inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu w Wykazie podatników (...)