Szefowie publicznych mediów w sprawie abonamentu

Szefowie publicznych mediów Andrzej Siezieniewski, Jan Dworak i Piotr Frydryszek podpisali wspólny apel do parlamentarzystów o jak najpilniejsze rozwiązanie kwestii abonamentu radiowo telewizyjnego. Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski alarmował, że na skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego 30-ego września przyszłego roku znikną podstawy prawne do ściągania abonamentu. Siezieniewski podkreślił, że w najgorszym przypadku oznacza to, że Polskie Radio będzie zmuszone przerwać nadawanie, bo w trzech czwartych jest finansowane z abonamentu.

9 września 2004 Trybunał Konstytucyjny uznał, że abonament radiowo- telewizyjny należy obowiązkowo płacić ale niezgodne z Konstytucją są przepisy ustawy o radiofonii i telewizji mówiące o tym, że wysokość opłat abonamentowych określa w rozporządzeniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Trybunał uznał, że wysokość abonamentu powinna być ustalana w drodze ustawy. Trybunał postanowił, że przepisy rozporządzenia KRRiT będą obowiązywały jeszcze przez rok, do czasu przyjęcia przez Sejm nowych rozwiązań w tej sprawie.

Porady prawne

Puls Biznesu 08.10.2004 r.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Henryk Kowalski 2013-10-26 12:24:10

    Pan Premier Tusk wzywał obywateli do nie opłacania abonamentu RTV, to w czym problem?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika