Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym

Istnienie dwóch ustaw zwalczających czyny nieuczciwej konkurencji spowoduje, że odpowiedź na to pytanie: nieuczciwy, czyli jaki, będzie trudniejsza niż kiedykolwiek - stwierdza z żalem doktor prawa, adiunkt w Katedrze Prawa Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

(...)Dyrektywa zostaje wdrożona do polskiego prawa przez odrębną ustawę, a tylko niewielkie zmiany mają być wprowadzone do ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji kształtującej od tej pory jedynie relacje przedsiębiorca-przedsiębiorca.

(...)Implementując dyrektywę do naszego prawa należało się zastanowić nad aktem prawnym zwalczającym nieuczciwe praktyki rynkowe zarówno w relacji przedsiębiorca-przedsiębiorca, jak i przedsiębiorca-konsument. Stworzenie jednej ustawy byłoby zapewne zadaniem trudniejszym niż niemal dosłowne przejęcie przepisów dyrektywy. Rozwiązanie takie byłoby jednak zgodne z dotychczasową tradycją prawną zwalczania nieuczciwej konkurencji w Polsce, a jednocześnie utrzymałoby przejrzystość i pewność prawa, jak również ułatwiło jego stosowanie.

Porady prawne

Rzeczpospolita 3.07.2007 r.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika