Forum prawne

Art. 1015 - Tytuł swojego powołania ? od daty śmierci ? od daty ..?

Art. 1015. § 1. Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. i tu pytanie - co oznacza "od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania." czyli jak mam to rozumieć ? że mam 6 miesięcy: 1. Od daty śmierci tej osoby 2. Od daty dowiedzenia się o długu (odebrania listu/pisma z poczty) Proszę o pomoc i dziekuję! Pozdrawiam, Dominik

2007.3.25 21:53:20

Odpowiedzi w temacie: Art. 1015 - Tytuł swojego powołania ? od daty śmierci ? od daty ..? (2)

[cytat]

Art. 1015. § 1. Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. i tu pytanie - co oznacza "od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania." czyli jak mam to rozumieć ? że mam 6 miesięcy: 1. Od daty śmierci tej osoby 2. Od daty dowiedzenia się o długu (odebrania listu/pisma z poczty) Proszę o pomoc i dziekuję! Pozdrawiam, Dominik

[/cytat]

2009.12.10 0:5:25

W przypadku dziedziczenia ustawowego dniem dowiedzenia sie o tytule powołania do spadku jest data śmierci spadkodawcy, natomiast w przypadku dziedziczenia testamentowego jest to chwila powzięcia informacji o treści testamentu.

2009.12.15 11:47:41

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika