Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Umowa kupna - sprzedaży samochodu - dwóch kupujących / sprzedających !!!

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Jeżeli kupujących lub sprzedających jest kilku to należy podać dane wszystkich osób. Nie jest to nic skomplikowanego i nie potrzeba specjalnej wersji umowy w tym celu.



    Np. gdy jest dwóch kupujących samochód to w umowie kupna-sprzedaży samochodu pod nagłówkiem \"Dane kupującego\" wystarczy wypisać dane osobowe każdego nowego współwłaściciela:



    Dane kupującego



    a) [Dane personalne pierwszego kupującego]

    b) [Dane personalne drugiego kupującego]



    Należy pamiętać, że na umowie kupna samochodu muszą się także znaleźć podpisy wszystkich wymienionych w niej osób. Jeżeli któregoś zabraknie to umowa będzie nieważna.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Umowa sprzedaży udziałów

    Aktualnie udziały w spółce posiada dwóch udziałowców i chcą je sprzedać innym dwóm osobom. Czy jest możliwość sporządzenia umowy sprzedaży udziałów na jednej umowie i jak powinna się ona nazywać?

  • Zgubiona umowa kupna-sprzedaży samochodu

    Mam problem. Kupiłem samochód i zgubiłem umowę kupna-sprzedaży. Nie mogę skontaktować się z byłym właścicielem. Co mogę zrobić?

  • Przechowywanie oryginału aktu notarialnego

    Kto zabiera oryginał umowy kupna - sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego: notariusz, sprzedający, czy kupujący? Jakie dokumenty obowiązany jest przekazać sprzedający samochód kupujacemu wraz z pojazdem?

  • Odpowiedzialność pośrednika i notariusza za szkodę

    Czy pośrednik lub notariusz ponosi odpowiedzialność za nieprawidłowo przeprowadzoną transakcję kupna-sprzedaży mieszkania? Jakie informacje powinna zawierać prawidłowo spisana umowa przedwstępna i właściwa umowa kupna-sprzedaży mieszkania?

  • Handel samochodami a marża

    Założyłem firmę auto-handel (PKPiR, VAT). Sprowadzam samochody używane z UE w celach handlowych. Samochody kupuję na umowę kupna. Natomiast ja wystawiam finalnemu odbiorcy w Polsce fakturę VAT marżę. Do obliczenia marży biorę tylko umowę kupna-sprzedaży samochodu (nie biorę pod uwagę żadnych opłat). Jeżeli samochód jest jeszcze nie sprzedany, to do inwentury biorę wartość samego samochodu, czy wartość powiększoną o opłaty dotyczące tego samochodu (akcyza, agencja itp.)?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane