Elementy umowy sprzedaży nieruchomości

Pytanie:

"Jakie są "Istotne elementy" umowy przedwstępnej dotyczącej kupna - sprzedaży nieruchomości? "

Odpowiedź prawnika: Elementy umowy sprzedaży nieruchomości

Umowa przedwstępna jest to umowa zobowiązująca, której cechą jest złożenie oświadczenia woli o zawarciu oznaczonej umowy (przyrzeczonej - w tym przypadku umowy sprzedaży nieruchomości). Istotne elementy umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości to : - określenie stron, które umowę zawierają (sprzedawcy i kupującego) - określenie rzeczy (dokładne oznaczenie sprzedawanej nieruchomości) - określenie ceny (w złotych polskich zgodnie z zasadą walutowości obowiązującą w prawie polskim) oraz określenie terminu w jakim umowa przyrzeczona ma zostać zawarta.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika