Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ulga rehabilitacyjna 2012

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • witam

  prosze o pomoc drogich forumowiczów.  czy osoba niepełnosprawna, która korzysta z ulgi rehabilitacyjnej musi poświadczyć  wydatki które poniosła fakturą?  chodzi o to że moją mamę poproszono o dane osoby która była w zeszłym roku jej przewodnikiem, tyle że mama ma jaskrę więc nie miała jak sprawdzić tych danych tak naprawdę więc czy będzie mogła to odpisać od podatku? jak nie to nie wiem po co ta cała ulga skoro ślepiec musi widzieć dowód osoby żeby do ulgi wpisać jej dane osobowe(rzetelne)...

  Odpowiedz Cytuj
 • prosze pamietac ze w celu udokumentowania poniesionego wydatku można zbierać pisemne dowody, jak np. umowy, pokwitowania przekazania gotówki czy dowody zapłaty przelewem bankowym
 • Reklama

 • Witam poniewaz po raz pierwszy będę ją rozliczał, mam pytanie, czy wydatki poniesione na paliwo mam trzymać przez 5 lat? Tak? Kurcze, wątpie żeby druk wytrzymał tyle czasu.
 • Nie trzeba wydatków na paliwo, tylko zaświadczenie że się było na rehabilitacji lub leczeniu, fiskus wtedy sprawdza ile razy pan tam był, i jaka jest odległośc punktu od pana domu.

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane