Utrata prawa do renty socjalnej

Pytanie:

"Czy osoba niepełnosprawna pobierająca rentę socjalną z pomocy społecznej w momencie zarejestrowania działalności gospodarczej traci prawo do tego świadczenia?"

Odpowiedź prawnika: Utrata prawa do renty socjalnej

Zgodnie z art. 27a ust. 5 renta socjalna nie przysługuje uprawnionemu za miesiąc, w którym osiągnął dochód przekraczający wysokość renty z tytułu stosunku pracy lub z działalności gospodarczej. Samo więc podjęcie działalności gospodarczej nie powoduje utraty prawa do renty socjalnej. Dopiero uzyskiwanie z tego tytułu dochodu określonej wysokości powoduje utratę renty socjalnej.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika