Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ulga rehabilitacyjna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Inwalida II grupy posiadający własny samochód kilka razy w roku jeździ na wyznaczoną konsultacje do poradni specjalistycznej znajdującej się w innej miejscowości.
    Czy wydatki z tym związane da się odliczyć w ramach limitu (2280 zł) na wydatki na zabiegi leczniczo rehabilitacyjne.

    Odpowiedz Cytuj
  • witam, w tym roku korzystałam z sanatorium i rehabilitacji, czy mogę je odliczyć korzystając z ulgi rehabilitacyjne?
  • Reklama

  • Czy pobyt w sanatorium i rehabilitacje opłaciła Pani z własnych środków?

  • pobyt w sanatorium był dofinansowany z zakładu pracy, ale tylko częściowo

  • Odliczone nie mogą być wydatki, które zostały dofinansowane ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, Państwowego  Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

  • czy wydatki na przewodnika i użytkowanie samochodu w celach dojazdów na rehabilitacje, muszą być udokumentowane? Czy nalezy zbierać wszelkie rachunki za te usługi aby przedłożyć w US?
  • Aby uniknąć kłopotów i niepotrzebnego tłumaczenia najlepiej zbierać rachunki, większość z nas i tak to robi;)

  • Dokładnie, u nas nigdy nie wiadomo do czego się fiskus przyczepi.

  • Ustawodawca nie wymaga dokumentowania wydatków na używanie samochodu, co do którego obowiązuje roczny kwotowy limit odliczenia. 

  • W przypadku spornych wydatków najlepiej posiadać ich dokumentacje, jeśli jej brak będzie trzeba w wiarygodny sposób wykazac ich prawdopodobność. 

  • W razie problemów można powołać się na orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego (akta: II FSK 444/10).

  • Witam jestem matka dziecka z orzeczeniem o niepelnosprawnosci. Dziecko choruje na Młodziencze Idiopadyczne Zapalenie Stawow. Mam kilka watpliwosci jesli chodzi o rozliczenie ulgi rehabilitacyjnej. 1. Jesli chodzi o leki to mozna odpisac leki zwiazane scisle z leczeniem MIZS czy mozna odpisac leki dermatologiczne jesli problemy skorne moga byc skutkiem lekow ktore dziecko przyjmuje. Jesli mozna czy takie zaswiadczenie musi wystawic reumatolog czy moze dermatolog. 2. Czy mozna odpisac koszt badan wykonywanych prywatnie? (Usg stawow, badania laboratoryjne) Jesli mozna do ktorych wydatkow nalezy je zaliczyc limitowanych czy nielimitowanych. ? 3. Jesli chodzi o koszt korzystania z samochodu to mozna odliczyc dojazdy do lekarza lub badania czy tylko na rehabilitacje? Na rehabilitacje mamy okolo 10 km czyli przejezdzamy okolo 100 km na kwartal a do lekarza mamy 150 km i rowniez jezdzimy raz na kwartal. Aby korzystac z bezplatnych badan musielibysmy jezdzic 150 km raz na kwartal dlatego wykonujemy wszystkie badania prywatnie.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane