Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zakup auta z tzw "kratką" - Ostatnie chwile na odlicznenie VAT

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • W obecnym roku istniała możliwość odliczenia 100% podatku VAT przy zakupie samochodu z "kratką" (czyli z homologacją ciężarową). Przy zakupie bądź podjęciu samochodu osobowego w leasing, można maksymalnie odliczyć 60% podatku VAT (ale nie więcej niż 6 tyś zł).
  Wg projektu ustawy od nowego roku przepisy te jednak mają ulec zmianie. I możliwość odliczenia 100% podatku VAT przy zakupie samochodu z "kratką" nie będzie już możliwa.

  Z dniem dzisiejszym pozostało 35 dni, kiedy można jeszcze odliczyć 100% VAT. Warto się tym zainteresować planując zakup samochodu do firmy.

  Pozdrawiam
  _________________
  Paweł

  Doradca online Europejskiego Funduszu Leasingowego
  www.mozliwosci.efl.pl

  Odpowiedz Cytuj
 • witam, jakie dokumenty sa potrzebne, aby wziac leasing?
 • Reklama

 • Prosze jeszcze o odpowiedz, czy jest mozliwe spotkanie sie z doradca ktory pomoze wypelnic w razie niejasnosci dokumenty, zalatwic formalnosci?
 • Chyba trochę za późno doszły do mnie te wszystkie ifnromacje na temat zmian prze mój pobyt za granicą, niestety w przysżlym roku staracę jak będę brać samochód w leasing.
 • raberra, jak sie uprzesz to mozesz zdazyc jeszcze w tym roku.
 • Wiem,że formalności przy leasingu nie są jakoś wyjątkowo skomplikowane i długie jak przy kredycie, ale w sumie już zaraz Święta. Nie wiem czy zdążę wybrać auto. Ale może warto chociaż dowiedzieć się jakiś szczegółów. Wyślę może formularz zgłoszeniowy, zobaczymy kiedy oddzwonią:]
 • witam, jakie dokumenty sa potrzebne, aby wziac leasing? Witam, W większości przypadków stosowane są procedury uproszczone, w których wymagania dokumentowe są znacznie ograniczone. Wymagane są jedynie dokumenty rejestracyjne firmy oraz podstawowe informacje dotyczące sytuacji finansowej. Dokumenty wymagane do wniosku 1. Kopie dowodów osobistych osób reprezentujących firmę. 2. Decyzja o nadaniu NIP z ewentualnymi aktualizacjami; 3. Zaświadczenie o numerze statystycznym REGON; 4. Zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej / aktualny odpis z KRS (nie starszy niż 3 miesiące od daty podpisania umowy leasingowej); 5. Dla spółki cywilnej ? umowa spółki wraz z aneksami; 6. Firmy prowadzące uproszczoną księgowość: PIT (z załącznikami, np. PIT-B) za ostatni zamknięty rok obrachunkowy, zestawienie z Podatkową Księgą Przychodów i Rozchodów z wynikami za ostatni zamknięty miesiąc. Przy Pełnej księgowości: Rachunek Zysków i Strat za ostatni zamknięty rok obrachunkowy i ostatni zamknięty miesiąc (lub kwartalny F01) 7. faktura proforma na wybrany sprzęt pozdrawiam, _________________ Paweł Doradca online Europejskiego Funduszu Leasingowego
 • Prosze jeszcze o odpowiedz, czy jest mozliwe spotkanie sie z doradca ktory pomoze wypelnic w razie niejasnosci dokumenty, zalatwic formalnosci? Witam, jak najbardziej, spotkanie z doradcą jest możliwe, i wielce polecane wszystkim zainteresowanym leasingiem.  jest to wyrażenie chęci niezobowiązującego i nieodpłatnego spotkania się z doradcą EFL. Jak najbardziej również, konsultant wyjaśni wszelkie niejasności oraz pomoże skompletować i wypełnić stosowne dokumenty. pozdrawiam, _________________ Paweł Doradca online Europejskiego Funduszu Leasingowego

 • raberra, jak sie uprzesz to mozesz zdazyc jeszcze w tym roku. Witam, decyzja o udzieleniu leasingu w EFL może być wydana nawet w 24 godziny. Jeżeli znajdzei Pani konkretny model samochodu, który Panią interesuje u dealera, to całość formalności można przeprowadzić jeszcze przed świętami, bądź zaraz po nich. pozdrawiam, _________________ Paweł Doradca online Europejskiego Funduszu Leasingowego
 • Witam, Pragnę przypomnieć osobom zamierzającym skorzystać z możliwości odliczenia 100% VAT przy nabyciu auta z tzw kratką, że do końca roku, a zarazem do końca okresu w którym to odliczenie jest możliwe (z uwagi na zmiany w przepisach od 2011 r), pozostało tylko 18 dni.

 • raberra, jak sie uprzesz to mozesz zdazyc jeszcze w tym roku. Witam, decyzja o udzieleniu leasingu w EFL może być wydana nawet w 24 godziny. Jeżeli znajdzei Pani konkretny model samochodu, który Panią interesuje u dealera, to całość formalności można przeprowadzić jeszcze przed świętami, bądź zaraz po nich. pozdrawiam, _________________ Paweł Doradca online Europejskiego Funduszu Leasingowego no to faktycznie bardzo szybko, mozna to jeszcze zalatwic. dzieki bo sama bym sie nie zdecydowala na ubieganie sie o leasing.

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane