Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Najniższa krajowa

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wysokość minimalnego wynagrodzenia

  Ile w chwili obecnej wynosi najniższa krajowa, i czy jest możliwe otrzymywać mniejsze wynagrodzenie za pracę na pełnym etacie niż owa najniższa krajowa? Czy można ewentualnie żądać podwyższenia wysokości wynagrodzenia?

 • Dostosowanie umowy o pracę do przepisów ustawy

  Od 1 stycznia 2006 została podniesiona najniższa krajowa z 849 do 899,10. Czy w związku z tym muszę na piśmie poinformować o tym pracownika, czy wystarczy jeżeli wypłata za miesiąc styczeń będzie uwzględniała już podwyżkę, na umowie o pracę w rubryce wynagrodzenie wpisana była kwota 849?

 • Zasady wymierzania grzywny, o której mowa w przepisach Kodeksu karnego

  Jakie są zasady wymierzania grzywny, o której mowa w przepisach Kodeksu karnego?

 • Wykładnia prawa przez Krajową Radę Spółdzielczą

  Swoje niekonwencjonalne działania (czytaj sprzeczne z prawem), zarząd spółdzielni mieszkaniowej tłumaczy tym, że taką wykładnię przepisów uzyskał od Krajowej Rady Spółdzielczej, choć jak dotąd, pism od Rady nie przedstawiono zainteresowanym członkom. Najprawdopodobniej jest to wykręt. Czy jednak Krajowa Rada Spółdzielcza posiada uprawnienia do opracowywania wykładni przepisów prawnych?

 • Odśnieżanie chodnika przy drodze krajowej

  Posesja znajduje się przy drodze krajowej. Od drogi posesję oddziela chodnik szerokości ok. 1,4m oraz pas zieleni (ziemi) ok. 1m. Z jednej stron posesji znajduje się wyjście na chodnik z zakładu usługowego (w tym miejscu posesja jest połączona chodnikiem szer. ok. 1,2m. z chodnikiem przy drodze). Ze względu na moją częstą nieobecność nie mogę regularnie odśnieżać terenu przed posesją. Czy mam obowiązek odśnieżania głównego chodnika przy drodze? Czy reguluje to jakiś akt prawny lub może regulować np. uchwała rady miejskiej lub innej instytucji? (droga jest krajowa!)

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane